חברת CloudFlare המספקת שירותי תשתיות רשת והגנה מפני מתקפות הודיעה על השקתה של אפליקציה לניידים  לשירות ה-DNS האנונימי שלה 1.1.1.1.

האפליקציה מחליפה את מתרגם כתובות האינטרנט (DNS) של ספק האינטרנט במכשיר בשירות שלה שבכתובת 1.1.1.1, ובכך מאפשרת לגלוש באופן אנונימי וללא מגבלות צנזורה אם הם קיימות דרך הספקית במדינה.

האפליקציה משתמשת בכתובת 1.1.1.1 של CloudFlare, הנשען על תשתיות הרשת של אחת החברות הגדולות והמובילות בתחום, ולטענת החברה מהיר אף מזה של גוגל, המציעה גם היא שירות DNS חופשי (בכתובת 8.8.8.8). בנוסף, מתחייבת Cloudflare לרמה גבוהה מאוד של אבטחה, אינה שומרת כל תיעוד של פעילות המשתמשים בשרת, ואף שכרה את שירותיה של חברת פיקוח חיצונית על מנת לוודא שהיא עומדת בכללים אלו.

האפליקציה אינה כוללת הגדרות רבות מידי וכל שצריך הוא ללחוץ על כפתור. אגב, בעלי גרסת האנדרואיד 9.0 יכולים להחליף כתובת DNS בקלות, אבל כל השאר (שאלו כנראה 99% מהמשתמשים) יכולים להיעזר בשירות הזה.

להורדה: אנדרואיד | iOS

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.