אתם וודאי מכירים את המצב הזה: רוכשים דיבורית בלטות' אלחוטית, מצמדים אותה לטלפון והכל עובד טוב ויפה. עכשיו, היכן מניחים את הדיבורית? משאירים על האוזן? בכיס? יש סיכוי יותר מטוב לשכוח אותה, עד שיום אחד היא פשוט תיעלם. clip & talk, אשר מפתחת את מוצריה בארצות הברית ומייצרת אותם בסין, מתמחה בתחום הדיבוריות אבל רק כאלה שמגיעות יחד עם תופסן לחולצה. בדקנו שני דגמים תוצרת החברה: דיבורית אחת שנקראת aluminum והשנייה fashion matrix.

clip & talk aluminum – דיבורית עם שיניים

כפי שאפשר להסיק משמה, clip&talk aluminum היא דיבורית אלחוטית שגופה מיוצר מגוף אלומיניום, אולם לא רק שיש לה גימור מאוד יוקרתי, היא בנוף נותנת תחושה של דיבורית מאוד איכותית. המראה שלה לא סטנדרטי, והיא מעט גדולה – מה שגם משפיע על המשקל שלה שמסתכם ב-15 גרם, אבל היא מאוד נוחה לשימוש ותפעול.

התןפסן, הממוקם בגב הדיבורית, נלחץ ממש כמו אטב כביסה ונתפס חזק למדי בחולצה או במכנס, גם בזכות שיניים גדולות אשר מונעות החלקה של הדיבורית גם במקרה של משיכה שמבוצעת בטעות ובכלל לא מרגישים שמבצעים אותה. התופסן בא לידי ביטוי בנוחות התפעול של הדיבורית ביום יום. לא צריך לזכור היכן מניחים אותה או לזכור לקחת אותה כשקמים מהכיסא. פשוט שולפים אותה מהחולצה לקיום השיחה ומחזירים לאותו מקום בדיוק. פשוט, נוח וחכם.

מלבד זאת, clip & talk aluminum מבטיחה הפעלה וחיבור לטלפון בתוך כשתי שניות והמענה לשיחה מתבצע באופן אוטומטי. מכיוון שכך ניתן לכבות את הדיבורית כשהיא אינה בשימוש, ולהפעיל בכפתור בעת שיחה נכנסת. בבדיקה שלנו, היא הצליחה להתחבר בזריזות מפתיעה, כך ש-75 שעות ההמתנה שלה, יכולות להתארך לשעות שימוש רבות אם זוכרים לכבות אותה בכל פעם.

קרא עוד:  מקלחת נעימה: 5 אוזניות ללא חוטים שגם אטומות בפני מים

לדיבורית נורית גדולה במרכזה. נורית זו מסמנת את מצב החיבור. כמו כן היא מצוידת בשלישיית כפתורים בחלק האחורי המיועדים לשליטה בעוצמת השמע אך מתפקדים גם ככפתורים לשליטה בנגן המוזיקה או העוזרת הוירטואלית. אחד מהם הוא גם הכפתור למענה או ניתוק השיחה, והוא קריטי וחשוב בדיבוריות בכלל. לטעמנו הוא מעט קטן מדי ופחות נגיש. נכון היה אם clip & talk היו מנצלים את השטח הרב שיש לדיבורית מקדימה ומטמיעים כפתור גדול המשלב את הנורית.

לתופסן של clip & talk aluminum יש שימוש נוסף: הוא מחביא בתוכו קורא כרטיסי זיכרון מסוג microSD, כך שניתן לשאת כונן נייד המוחבא בתוך הדיבורית. כדי לחבר את הכונן למחשב ב-USB, כל שצריך הוא ללחוץ על התופסן ולסובב בזהירות את ההתקן. אנחנו אומרים בזהירות, כי שיני התופסן יכולים בקלות לשרוט את מעטפת האלומיניום של הדיבורית. עם אותו חיבור USB גם מטעינים את הדיבורית בתוך כשעתיים.

איכות השמע של הדיבורית הייתה טובה מאוד, גם בזכות השילוב של טכנולוגיית הפחתת רעשים. לעתים כן נתקלנו במקרים בהם הצד השני לא שמע אותנו היטב, אך קשה לנו לומר מדוע זה קרה. ייתכן שזה קשור לבעיות התאימות של הבלוטות' עם המכשיר שלנו.

באריזה, clip & talk aluminum מגיעה עם מתאמי סיליקון וקשתות בגדלים שונים וכן מאריך USB. מחירה הוא 279 שקל, והיא זמינה לרכישה במרכזי השירות של סלקום ופלאפון ובחנויות רשת דינמיקה סלולר.

clip & talk fashion matrix – הקלה

לעומת הדגם המתכתי, fashion matrix היא דיבורית מעט קטנה יותר שגם שוקלת פחות – 9 גרם. הסיבה היא שברשימת חומרי הייצור שלה אפשר למצוא גם פלסטיק ולא רק אלומיניום. עם זאת, היא עדיין שומרת על מראה מעוצב למדי, וגם הצבע הוא מטאלי מהודר.

קרא עוד:  מוצרי הבית החכם Yeelight מגיעים לישראל ביבוא רשמי

התופסן פועל באותו אופן כמו במקרה של ה-aluminium, ולחיצה עליו מאפשרת לאחסן את הדיבורית כשהיא לא בשימוש. אבל, כפתור הכיבוי וההדלקה קטן אף יותר מאשר בדגם השני, ולכן עוד פחות נוח להפעיל ולכבות אותה. עם זאת, עדיין היא תומכת בהדלקה מהירה להפליא ובתוך שתי שניות הדיבורית מתחברת לטלפון.

בחזית הדיבורית יש נורית LED גדולה המהבהבת כשהיא פועלת, כאשר בחלק האחורי ממוקם כפתור הכיבוי וההדלקה. אנחנו השארנו את הכפתור פועל בלי לכבות את הדיבורית, וכאשר התרחקנו ממנה למשך זמן היא התכבתה אוטומטית, וגגם זו דרך לחסוך בחיי סוללה.

clip & talk fashion matrix מספקת עד 4 שעות שימוש רצופות והטעינה מתבצעת בחיבור microUSB המכוסה באטם גומי. משך הטעינה הוא קצת פחות משעתיים וזמן ההמתנה של הדיבורית הוא עד 50 שעות. גם כאן ישנו מנגנון להפחתת רעשים ואיכות השמע טובה. אולם אין כפתור לשליטה בעוצמת השמע וזה מתבצע רק דרך הטלפון.

מחירה של fashion matrix הוא 249 שקל.

השורה התחתונה: האיכות של אוזניות clip & talk מפתיעה לטובה. החיבור המהיר לטלפון מאפשר לכבותה וכך לחסוך סוללה, שזה יתרון מהותי במיוחד למי שמעוניין להפחית את הקרינה. איכות הקול מעט אכזבה במעט המקרים שלא שמעו אותנו וזה עוד דורש בדיקה. ואנחנו שואלים: מדוע לא כל הדיבוריות מגיעות עם תופסן לבגד?