לכבוש את עולם הציוויליזציה גם בפייסבוק. Civiliztion World הולך ומתקרב

פעם קראו למשחק הזה Civilization Network ובשבוע שעבר הוא שינה את השם ל-Civilization World (או Civ World בשבילכם, אם אתם רוצים), אבל מה שחשוב הוא שמשחק האסטרטגיה הכי מפורסם בעולם, מביתו של היוצר האגדי סיד מאייר, התחיל את הצעדים הראשונים הממשיים שלו בדרך משולחן השרטוט וממחשבי התכנות אל עבר עולם המשחקים של פייסבוק. עד כמה מדובר בצעדים ממשיים? 2K, חברת ההפצה שעומדת כיום מאחורי המשחקים של סיד מאייר, כולל Civilization V שיצא לא מזמן לפלטפורמת ה-PC, התחילה לרשום קבוצות של שחקנים שישתתפו באלפא של המשחק. כן, עדיין רק אלפא. מה זאת אומרת קבוצות? זאת אומרת שאם שחקן יקבל אישור מהחברה להשתתף באלפא של המשחק הוא יצטרף להביא אתו עוד עוד 4 שחקנים נוספים שיפעלו כקבוצה, כשהמטרה היא לבדוק את האלמנטים השיתופיים של המשחק (ניתן להירשם כאן, למקרה שייפתחו מקומות נוספים לבוחני אלפא).

לכבוש את עולם הציוויליזציה גם בפייסבוק. Civiliztion World הולך ומתקרב

ויותר מכך, מאייר בעצמו כתב מכתב ארוך שפורסם בדף הבית של המשחק בפייסבוק (ממש כאן) ובו הוא מסביר חלק מהדברים שהולכים להתרחש בגרסת הפייסבוק שלו. אחד הדברים הכי חשובים: למרות שמדובר בפייסבוק, ולמרות שמשחקי הניהול המסורתיים של פייסבוק פשוט ממשיכים לאין סוף (והדוגמה הכי טובה היא משחקי הניהול של זינגה כמו CityVille החדש ברשימה), במקרה של Civilization המשחק ישמור על התבנית המקורית שלו והיא משחק עד שמישהו מנצח.

מעניין רק יהיה לראות אם הגישה תהיה משחק ארוך כמו משחקי המחשב, או הגישה היותר צבעונית ומהירה של Civilization Revolutions, גרסת המשחק ששוחררה בזמנו ל-PlayStation 3 דווקא. כך או כך, הציפייה למשחק הזו רבה. האם הוא יצליח ליצור מהפכה גם בעולם המשחקים המאוד מוגדר של פייסבוק כמו שהוא הצליח בתחום המחשבים המסורתיים? ומעניין לא פחות יהיה לגלות מהי שיטת המיקרו-תשלומים בה יבחרו ב-2K, שזו הופעתם הראשונה בעולם הזה.