שמונה וחצי חודשים עברו מאז הכרזתה הדרמטית של מיקרוסופט (Microsoft) על הפסקת פיתוח הדפדפן העצמאי שלה והמעבר לדפדפן המבוסס על Chromium של גוגל – ואמש שוחררה הגרסה הראשונה של הדפדפן המיועדת לציבור הרחב.

הגרסה הנוכחית ל-Edge עדיין מוגדרת כבטא, אך לדברי החברה היא כבר יציבה ובשלה מספיק עבור משתמשים רגילים, בניגוד לגרסאות המפתחים שזמינות כבר מאפריל.

משימוש של כמה שעות ב-Edge החדש, ניתן להתרשם כי הוא אכן יציב ומהיר. הוא מגיע עם ממשק בעברית (אם כי חלק מהתרגומים בו עילגים למדי), וכפי שניתן לראות בתמונה התאים את עצמו למערכת ההפעלה שלנו והוצג בממשק כהה.

מיקרוסופט ביצעה בדפדפן שינויים רבים, המתבטאים במסך הגדרות שונה לחלוטין מזה של כרום, ואפילו מאפיינים ניסיוניים (flags) בלעדיים, חוויית הגלישה עצמה מרגישה זהה. כך, למשל, החיבור לצורך סנכרון מתבצע מול חשבון מיקרוסופט ולא גוגל; החברה מספקת חנות תוספים משלה, אם כי ניתן להתקין כגם תוספים מהחנות של גוגל לאחר אישור התקנה ממקורות חיצוניים; ואחד המאפיינים הניסיוניים הוא חסימת מעקב מצד אתרים שהגולש לא נכנס אליהם.

עם זאת, לא הכל עובד עדיין: גרסת הבטא כוללת סנכרון של מועדפים, סיסמאות, הגדרות ופרטי קשר, אך לא כוללת סנכרון של התוספים המותקנים, היסטוריית הגלישה והלשוניות הפתוחות. כמו כן, תכונות בלעדיות רבות של דפדפן Edge המקורי, שמיקרוסופט הכריזה כי בכוונתה להעביר לדפדפן החדש עדיין לא מוכנות. כך, למשל, עדיין אין "מצב קריאה" להצגת כתבות ללא הסחות דעת, אפשרויות להוספת הערות בעזרת Windows Ink או חיפוש חכם בעזרת קורטאנה.

קרא עוד:  הערכה: MacBook Pro נוסף יגיע בקרוב עם המקלדת החדשה של אפל

גרסת הבטא זמינה למחשבים המריצים את מערכות ההפעלה Windows 7 ומעלה או MacOS ואמורה להתעדכן כל שישה שבועות. זאת בניגוד לגרסאות המפתחים, שאחת מהם מתעדכנת כל שבוע והשנייה כל יום. להורדה יש להיכנס לכאן ולבחור בצד שמאל בערוץ הבטא.