גוגל (Google) חשפה לאחרונה את כוונתה להסיר את כתובות האתרים (URL) מדפדפן האינטרנט הפופולרי שלה כרום, ומסתבר כי היא כבר החלה בצעדים ראשונים לקראת הגשמת החזון: גרסה 69 של הדפדפן, שהביאה עימה עיצוב מחודש לתפריטים, מקצצת באופן אוטומטי בחלק מהכתובת המוגדר כ-״תת דומיין״ (Subdomain), ומופיע ברוב כתובות האתרים באינטרנט.

דוגמא לקידומת נפוצה מאוד מסוג זה היא "www", צירוף שאיננו מופיע עוד בשורת הכתובת (לדוגמא הכתובת www.tgspot.co.il מוצגת כ-tgspot.co.il בלבד). תת-דומיין נוסף שאותו מסתיר כרום באופן אוטומטי הוא האות "m", המייצגת בדרך כלל אתר המותאם לשימוש במכשירי טלפון חכם (כדוגמת m.facebook.com). 

כך תחזירו את הגלגל אחורה

לאור עמדתה של גוגל בנושא, קל להבין מדוע החליטה החברה לקצר את הכתובות: לדעת אנשי צוות הפיתוח של כרום מדובר בסיבוך מיותר שאיננו מועיל למשתמש, ופותח פתח לבלבול ואף להונאה.

אולם, לאלו המעוניינים בכל זאת לצפות תמיד בכתובת המלאה, ניתן עדיין לבטל את הקיצור האוטומטי. יש להקיש השורת הכתובת את הצירוף הבא: chrome://flags/#omnibox-ui-hide-steady-state-url-scheme-and-subdomains, ולאחר מכן לבטל (Disable) את האפשרות Omnibox UI Hide Steady-State URL.