אחרי שבחודש שעבר נפוצו דיווחים על כך שמחשבי Chrombook נפתחים לחנות האפליקציות אנדרואיד, עכשיו זה קורה. גוגל (Google) עדכנה את מערכת ההפעלה Chrome OS עבור מפתחים לגירסת 53, וזו הוסיפה את חנות האפליקציות Google Play Store באופן רשמי למחשבים. אמנם מדובר כעת רק על גרסת מפתחים ניסיונית, אבל זה צעד אחד לפני שחרור הגרסה הרשמית.

מה שכן, לא כל מחשבי הכרום מסוגלים כעת לעדכן לכרומבוק 53 – רק מחשבי ASUS Chromebook Flip, זאת למרות שבכנס I/O 2016 טענה גוגל שגם מחשבי Chromebook Pixel 2015 ו-Acer Chromebook R11, יוכלו לקבל אותה. אלה יעודכנו רק בחודשים יוני-יולי, לפי גוגל, כשעד סוף השנה יתעדכנו כל מחשבי הכרום בשוק.

Google Maps is now native on the Chromebook.

יחד עם זאת, גוגל לא מתחייבת שכל האפליקציות יעבדו בכל המחשבים, לפחות לא באופן רשמי, וייתכן שייקח זמן עד שמפתחים ימצאו דרך להתאים את כל האפליקציות לכל המחשבים באופן אוטומטי. האפליקציות יוכלו לרוץ בשלושה מצבי חלון: מסך מלא, מצב אנכי – כמו במסך אנכי של Nexus 5 לפי גוגל, או במצב אופקי – כמו מסך אופקי של Nexus 9. בנוסף, כל אפליקציה תרוץ בחלון עצמאי משלה, אבל בסביבה של ריבוי יישומים, כך שניתן יהיה להשתמש ב-Alt+Tab כדי לעבור בין החלונות השונים, ולא משנה אם מדובר באפליקציה, בחלון של הגדרות, או בדפדפן עצמו. בנוסף, ניתן יהיה למקם אותם על המסך בכל מקום שרוצים.

Snapchat is hereby now on desktop, thanks to the Play Store coming to Chromebook.