רבים שאלו את עצמם מדוע אין דפדפן כרום לאנדרואיד, או מדוע הדפדפן הפנימי אינו מכונה כך. אז הנה, 4 שנים לאחר שחרור הגרסה השולחנית, גוגל משיקה גרסה ייעודית למכשירי האנדרואיד.

חווית הכרום
גוגל החליטה להתמקד בעיקר בעיצוב ממשק המשתמש ובישור חווית הגלישה בסלולר באופן הדוק יותר עם גרסת שולחן העבודה ומעוניינת להעביר את חווית השימוש של דפדפן הכרום שבמחשב, גם אל הנייד, והיא עושה זאת על ידי מראה מינימליסטי, פשוטות וזריזות עם מעבר מהיר ונוח מאד בין טאבים פתוחים על ידי גלילה לרוחב על המסך. נוסף לכך, הדפדפן מציע סנכרון המועדפים, התאמות אישיות וסנכרון האתרים שאנו גולשים בהם בזה הרגע בין הדפדפן השולחני לנייד או הטאבלט, ללא קשר למכשיר שבו אנו משתמשים. אפילו את היסטורית הגלישה נוכל לראות ולגשת אליה בזמן הקלדת כתובת האתר המציע את האתרים הפופולריים שלנו וישנה אפשרות לצפות בלשוניות הפתוחות במכשירים השונים שכרגע מחוברים לחשבון ה-Gmail השלנו בדפדפן. במילים אחרות, נוכל לגלוש בדפדפן בלטפופ, לפתוח מספר דפי אינטרנט, לעבור לסלולרי, לצפות בדפים הפתוחים ולגלוש ישירות משם.

סונדר פיצ'אי , סגן נשיא בכיר של גוגל כרום ואפליקציות פרסם פוסט בבלוג של החברה וכתב : "כמו בגרסת שולחן העבודה, כרום בטא עבור אנדרואיד מתמקדת במהירות ובפשטות, שכוללת כניסה חלקה לחשבון גוגל שלך וסנכרון, כך אתה בעצם יכול לקחת אתך את חווית גלישת האינטרנט האישית שלך לכל מקום שאתה הולך, בכל המכשירים.

קרא עוד:  התוסף הזה יאפשר לכם לצפות בנטפליקס מתחת לאף של הבוס

רק לאנדרואיד 4.0
את גרסת ה-Chrome Beta נוכל למצוא באנדרואיד מארקט, אך לאכזבתנו היא מותאמת רק לבעלי מערכת האנדרואיד בגרסה 4.0 וגם אז הדפדפן לא ששוחרר לכל המדינות. למעוניינים, ניתן להוריד קובץ APK להתקנה, אם כי נציין שכבר ניסינו אותו והדפדפן נתקע לנו לעיתים קרובות, כך שמומלץ להמתין לגרסאות מתקדמות יותר במידה ונתקלתם בבעיה דומה.

גוגל עובדת על הפרויקט מזה זמן, כשעדויות שונות שדלפו לרשת הציגו מספר סימנים לכך. אנו תוהים מדוע גוגל לא איחדה את דפדפן הכרום עם הדפדפן הפנימי של מערכת האנדרואיד, ובכך הייתה “מרוויחה” מספר גדול של משתמשים בדפדפן ממותג, אך יש להניח כי זו אפשרות שגוגל חשבה עלייה ואולי תתרחש בגרסאות האנדרואיד העתידיות.

סייע בהכנת הכתבה: אלון קגן.