החל מהקיץ הקרוב יחסום Chrome פרסומות טורדניות שמפריעות לצפייה בסרטוני וידאו, כך הודיעה גוגל (Google) באופן רשמי.

לפי הודעת החברה, הדפדפן יחסום שלושה סוגים של פרסומות המוצמדות לסרטונים ברשת: פרסומות וידאו שמוקרנות לפני הסרטון שאורכן עולה על 31 שניות ואי אפשר לדלג עליהן אחרי 5 שניות; פרסומות המוקרנות באמצע הסרטון; ובאנרים שמסתירים את השליש האמצעי של הסרטון או 20% ומעלה מחלקו העליון או התחתון.

את ההגדרות הללו קבעה 'הקואליציה לפרסומות טובות יותר' – ארגון שגוגל חברה בו מאז 2017. מטרתו לחקור את הגבול שבין פרסומות שהגולשים לא רוצים, אבל גם לא מתנגדים להן, לבין פרסומות שגורמות להם להתקין חוסמי פרסומות. במחקר לגבי הסוגים המקובלים של פרסומות וידאו השתתפו כ-45,000 משתמשים ב-6 מדינות.

עם זאת, ההגדרות החדשות לא חלות על כל סרטון ברשת: סוגי הפרסומות המוזכרים ייחשבו ללא לגיטימיים רק כאשר הם מוצמדים לסרטונים שאורכם עד 8 דקות. סרטונים ארוכים יותר עדיין יכולים להציג פרסומות כאלו – מה שאומר שתוכניות טלוויזיה, סרטים והופעות שלמות ימשיכו להיות מלווים בפרסומות מהסוגים הפחות נעימים.

במחקר הקודם של הארגון, לגבי פרסומות קופצות ובאנרים באתרים, השתתפו כ-66,000 משתמשים. התוצאות קבעו, בין היתר, איסור על שימוש בפרסומות מהבהבות, פרסומות התופסות את כל המסך או כמעט את כולו, פרסומות וידאו עם צליל המתנגנות באופן אוטומטי עם כניסה לדף ועוד. גוגל החלה לחסום פרסומות כאלו אצל חלק מהמשתמשים ב-2018, ולפני כשנה הודיעה כי החל מ-9 ביולי 2019 תחסום פרסומות כאלו אצל כל המשתמשים. לפי החברה, בתקופה הזו ירדה הפופולריות של אפליקציות חסימת הפרסומות בחנות האפליקציות של הדפדפן באופן משמעותי.

קרא עוד:  מעל 500 תוספים לכרום העבירו מידע אישי של מיליוני משתמשים

את הכללים החדשים יחל הארגון לאכוף על חברות פרסום החל מ-5 ביוני. האכיפה תתבטא בבדיקת פרסומות ונזיפה בגופים שלא יעמדו בכללים החדשים. דפדפן הכרום יחל לחסום את הפרסומות הלא לגיטימיות ב-5 באוגוסט.