גוגל (Google) החלה לבחון בימים האחרונים אפשרות חדשה בדפדפן Chrome: מקבצי לשוניות או כפי שהיא קוראת להם 'קבוצות של לשוניות'.

התכונה הופיעה לראשונה בקוד של הדפדפן כבר לפני מספר חודשים, אך רק בימים האחרונים הוטמעה גרסה ראשונית שלה ב-Chrome Canary – גרסת המפתחים של הדפדפן. כרגע יש צורך להפעיל אותה דרך עמוד ה-flags, והיא מאפשרת רק להוסיף לשוניות לקבוצה חדשה או לקבוצה קיימת באמצעות התפריט המופיע בעת ביצוע לחיצה ימנית על הלשונית הפתוחה.

התכונה הזו, לפי תיאורה, "מאפשרת למשתמשים לארגן לשוניות בקבוצות מובחנות חזותית, לדוגמא כדי להפריד בין לשוניות הקשורות למטלות שונות", ומכך עולה כי ככל הנראה ניתן יהיה להשתמש כי היא אמורה לאפשר גרירה והשלכה ולהציג את הקבוצות השונות באופן שיאפשר להבחין ביניהן בבירור.

הבעיה היחידה היא שגוגל לא ממש מחדשת בנושא הזה. במיקרוסופט (Microsoft) כבר התחילו לבדוק את הנושא עוד לפני סוף העשור הקודם, למעשה כבר ב-2008, עבור Internet Explorer 8. גרסה זו של הדפדפן כבר הציגה את האפשרות לקבץ לשוניות תחת צבעים שונים, והיא פותחה בהמשך עד אפשרות לשמור קבוצות ביחד לפתיחה מהירה בו זמנית.

אפשרות קיבוץ הלשוניות הוצגה לראשונה גם ב-Opera 11, ששוחררה בדצמבר 2010 – לפני יותר משמונה שנים. כשנתיים אחר כך, בפברואר 2013, הודיעה החברה כי תעבור לשימוש במנוע של גוגל, וכעבור שלושה חודשים השיקה את גרסה 15 של הדפדפן, שהתבססה על WebKit ושמטה כמעט את כל התכונות הייחודיות של החברה הנורווגית, וביניהן קיבוץ הלשוניות.

קרא עוד:  גוגל: עדכון אבטחה ראשון ל-Android 10, סוגר פרצת אבטחה חמורה