דפדפן האינטרנט הפופולרי כרום (Chrome) עומד לזכות בקרוב בתכונה חדשה: אפשרות להעתקת תכנים שהועתקו ללוח (Clipboard) בין פלטפורמות שונות בהן הדפדפן מותקן. התכונה צפויה לאפשר העתקה של טקסטים, קישורים, ואולי גם תמונות בין מחשבי חלונות, לינוקס, macOS, מכשירי אנדרואיד ו-iOS.

בקהילת המפתחים של כרום, פרויקט קוד פתוח ששינויים צפויים בו מפורסמים בפומבי, מופיע תיאור מפורט יחסית של התכונה החדשה. בעת העתקת תכנים, תוצג בפני המשתמש רשימה של מכשירים אחרים בהם נעשה שימוש באותו חשבון גוגל (Google), ואליהם ניתן להעביר את התוכן באופן מיידי. התראה תוצג על המסך במכשיר היעד, המודיעה כי התוכן שהועתק זמין כעת לשימוש.

למרות כי יש תוספים שמנסים לספק פתרון דומה, וגם מיקרוסופט (Microsoft) מנסה לעשות זאת עם מכשירי האנדרואיד, טרם הושק פתרון כולל ואחיד בין פלטפורמות שונות. לעת עתה נראה כי התכונה החדשה נמצאת בינתיים בשלב מוקדם יחסית בפיתוחה. גם גרסת הניסוי Canary של דפדפן כרום מכילה מספר הגדרות הקשורות לשירות, אך עדיין לא ניתן להשתמש בו והוא כנראה פתוח אך ורק לניסוי פנימי עבור עובדי גוגל. יחלפו כנראה עוד מספר חודשים בטרם תגיע אפשרות שיתוף זו לגרסת הבטא הפומבית של כרום, ומשם לגרסה הרשמית המופצת לכלל המשתמשים.