בגרסה 70 של דפדפן Chrome (כרום) של גוגל (Google), שיצא בשבוע שעבר, הופעלה אפשרות לצפייה בסרטונים בחלונות צפים על גבי הדפדפן, כך שאפשר לעבור בין הלשוניות הפתוחות במקביל לצפייה בווידאו, כך עדכן בסוף השבוע פרנסואה בופור בבלוג המפתחים של גוגל.

בינתיים, האפשרות בסיסית למדי. כדי להפעיל אותה יש ללחוץ על כפתור העכבר הימני על גבי נגן וידאו באתר אינטרנט תומך ולבחור Picture-in-Picture. באתרים בהם לחיצה ימנית מציגה תפריט מותאם (כמו יוטיוב), יש ללחוץ על הכפתור הימני בעכבר פעמיים ברצף. לאחר הפעלת מצב תמונה-בתוך-תמונה, ניתן להזיז את חלון הווידאו ולשנות את גודלו, וללחוץ עליו לעצירת או המשכת הסרטון. מלבד כפתור לסגירת חלון הווידאו לא ניתן כרגע לשלוט בעוצמת השמע או להריץ את הווידאו קדימה ואחורה.

Image result for chrome picture in picture

כל זאת בניגוד למצב המקביל בדפדפן אופרה, שהושק כבר לפני שנתיים וחצי וכולל גם כפתור ייעודי להפעלה, המוצג אוטומטית על גבי כל נגן וידאו סטנדרטי בכל אתר אינטרנט, ומאפשר גם שינוי עוצמת השמע והרצה על גבי חלון הווידאו הצף. החל מלפני כשנה הוא כולל גם כפתור לסגירת הסרטון הצף והפעלת הלשונית ממנה הוא נפתח.

היכולת החדשה של דפדפן Chrome מגיעה פעילה במערכות ההפעלה Windows, MacOS ו-Linux. במערכת ההפעלה ChromeOS, כמו גם בדפדפנים מבוססי Chrome כגון Vivaldi, יש להפעיל את התכונה באופן ידני על ידי לחיצה כאן ובחירה ב"הפעל" (Enable). בגרסת Chrome למערכת ההפעלה אנדרואיד זמינה היכולת הזו החל מגרסה Oreo, ששוחררה לפני כשנה.

קרא עוד:  לספור עד 16 (ליבות): AMD תשיק גם את Ryzen 9 3950X

בעמוד הזה ניתן לנסות את העברת נגן הווידאו לחלון קופץ. כרגע האפשרות נתמכת רק באתרים שהוסיפו אותה, אלא אם מתקינים את התוסף של גוגל שאמור להוסיף תמיכה בה לכל אתר.

תכונות נוספות בגרסה 70 של כרום כוללות תמיכה באימות זהות באמצעות חיישני טביעות אצבע במכשירי אנדרואיד ומחשבי מק, תמיכה בקידוד הווידאו החדש AV1 ואפשרות להגביל הרחבות כך שתעבודנה רק באתרים מסוימים.