כבר בחודש אפריל האחרון נודע כי לענקית החיפוש גוגל יש תוכניות לשלב בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה Chrome, תמיכה בשירות האחסון בענן שלה, ה-Google Drive. כעת, שוחרר העדכון הסופי (בגרסה יציבה) המביא איתו את גרסה 20 של מערכת ההפעלה הכולל תמיכה בשירות הענן של גוגל, תמיכה בעריכה של Google Docs במצב לא מקוון, שדרוג ל-Pepper Flash, (נגן הפלאש ל-Chrome OS) ממשק המשתמש-Aura עבור ה-CR-48 (הלפטופ הראשון של החברה שהריץ את מערכת ההפעלה) וגם מספר עדכוני אבטחה ותיקוני באגים.

"הערוץ היציב עודכן לגרסה: 20.0.1322.54 (גרסת פלטפורמה: 2268.105.0) עבור ה-Chromebooks הבאים: Acer AC700, Samsung Series 5, Samsung Chromebook Series 5550, Cr-48 וה-ChromeBox מדגם: Samsung Chromebox Series 3. המחשבים יקבלו את העדכונים בימים הקרובים". כך לפי צוות Google Chrome.

כזכור, מערכת ה-Chrome OS של גוגל מאפשרת לעבוד רק בענן כאשר היא מיתרת את הצורך בדיסק קשיח ועבודה מקומית. כל הפעולות היומיות מתבצעות רק על שירותי ענן ורשת האינטרנט, כשכל המידע האישי מאוחסן באחסון ברשת כולל המסמכים והמוזיקה כך שאין המשתמש תלוי במחשב עצמו ומכל מחשב המריץ את ה-Chrome OS ניתן להתחבר לחשבון האישי.  המערכת מבוססת על הפצת לינוקס ייעודית עם זמן עלייה של כ-15 שניות ונבנתה כולה סביב דפדפן ה-Chrome שלמעשה, זה הדבר הראשון וכמעט היחידי שנראה כאשר נפעיל את המערכת, זאת עם תוספות שונות כדוגמת ה-Chrome Web Store להתקנת תוספים שונים לדפדפן ולמערכת.