דפדפן ה-Chrome של גוגל חולש על 20% משוק הדפדפנים העולמי, זאת לפי נתוני החודש האחרון (יוני) מנתוני שירות הסטטיסטיקות של StatCounter.

הדפדפן ממשיך לגדול בקצב מסחרר, אשר הציג קפיצה אדירה במהלך השנתיים האחרונות כשבחודש יוני 2009 עמד על 2.8% בלבד משוק הדפדפנים, אולם עדיין הוא נשאר במקום השלישי אחרי אינטרנט אקספלורר והשועל של מוזילה.

מיקרוסופט כך נראה, נמצאת בירידה תלולה ובאותה תקופת זמן, היא ירדה מ-59% ביוני 2009 לכדי 43% מהשוק כיום. גם פיירפוקס  נמצא בירידה אם כי מתונה יותר, כשהדפדפן הוותיק עמד ב-2009 על 30%, וכיום הוא עומד על 28%. בהפרש הקטן כל כך, הכרום צפוי לעקוף את  פיירפוקס כבר בחודשיים הקרובים ולכבוש את המקום השני.

“זהו הישג מדהים שגוגל הצליחה לגדיל את כמות המשתמשים מפחות מ-3% לפני שנתיים למעל 20% כיום”, אמר אדוהן קולן, מנכ”ל StatCounter. “בעוד גוגל הצליחה ביעילות להשיג מספר גבוה של הורדות לדפדפן הכרום, הבדיקה האמיתית היא כמה באמת משתמשים בדפדפן לאורך זמן, כפי שהצגנו בנתונים אלה.”

אצלנו בארץ, כרום כבר ממוקם במוקם השני (27%) מזה זמן רב, כשהוא עוקף את פיירפוקס בהפרש ניכר (12%), אם כי אינטרנט אקספלורר נמצא הרחק מקדימה (58%). בשוק בארה”ב  תמצאו שליטה של אינטרנט אקספלורר (46.5%) במקום הראשון, פיירפוקס במקום השני (24%) וכרום הרחק מאחור עם 16% בלבד. ומה איתכם? מהו הדפדפן המועדף עליכם?

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.