דפדפן הכרום (Chrome) מבית גוגל (Google) יוכל לרשום לזכותו הישג נוסף והמשמעותי מכולם: בחודש הבא הוא יהפוך לדפדפן בעל נתח השוק הגדול ביותר בעולם.

20 שנה בשלטון

עם השקת Windows 10, מיקרוסופט החליטה להיפתר מדפדפן ה-Internet Explorer לטובת Edge בעל הממשק הנקי והמהיר, גם למחשב וגם לנייד. למרות כי החברה מנסה לקדם את ה-Edge בכל דרך שהיא יכולה, עדיין מדובר בדרך ארוכה וזה היה רק עניין של זמן עד אשר היא תאבד משתמשי אקספלורר לטובת הדפדפנים המתחרים.

לפי המספרים המעודכנים שהתפרסמו, אינטרנט אקספלורר אחראי על 43.4 אחוז משוק הדפדפנים בעוד הכרום מותקן ב-39.09 אחוז, עלייה של כ-3 אחוז מחודש שעבר לעומת כעלייה פחותה של כמחצית לאקספלורר. כך אפשר להעריך כי לכל היותר בחודש הבא דפדפן הכרום יהיה הראשון שהצליח לעקוף את הדפדפן של מיקרוסופט זאת מאז שהושק לפני כעשרים שנה.

אחריהם אגב ובהפרש ניכר נמצאת מוזילה (10.54%) עם דפדפן הפיירפוקס (Firefox), הספארי (Safari) של אפל רחוק עוד יותר (4.87%) ולקראת הסוף היא אופרה (Opera) שנמצאת בתחתית עם 1.66%. אם מדברים על חלוקה לגרסאות, אז ה-Internet Explorer 11 הוא המוביל, כשלאחריו Chrome 49 ו-48 ו-Edge נמצא איפשהו בסוף עם 3.5% מהשוק.