כנס המפתחים השנתי של גוגל התקיים בשבוע שעבר והביא איתו המון בשורות משמחות. באופן מפתיע, חלק גדול מההודעות וההכרזות היו קשורות למכשירים של אפל. שירותים רבים של גוגל, ביניהם Google Chrome ו-Google Drive, הגיעו גם למכשירי ה-iOS ומאיימים לקחת את הכתר משירותי אפל הקיימים, iCloud ו-Safari.

כמו רבים אחרים, גם אנחנו לא יכולנו להתאפק ורצנו להוריד את דפדפן ה-Chrome בשנייה שהפך זמין ב-AppStore. האם גם פה הוא יהיה הדפדפן השולט? בואו נגלה.

ברוכים הבאים לעולם יפה יותר
עם כניסתכם לדפדפן, תפתח בפניכם, בדומה למחשב, כרטיסיית הדפים הכי פופולריים שלכם. החלקת האצבע שמאלה או לחיצה על הלשונית האמצעית בתחתית המסך תעביר אתכם לסימניות שלכם (שמסונכרנות עם המחשב, הרחבה בהמשך), ועוד החלקה שמאלה תעביר אתכם ללשונית המכשירים האחרים, שם תוכלו לראות את הדפים הפתוחים בכל המכשירים שלכם, ולבחור לאילו מהם לגשת.

חיפוש קוליHow can I help you?
אז לא, אין Siri בדפדפן החדש, אך יש חיפוש קולי שעובד בצורה מהירה, נוחה, ומעולה. כל מה שעליכם לעשות הוא ללחוץ על סימן המיקרופון שמופיע בצד ימין של שורת הכתובת ולדבר. הדפדפן יזהה את מילותיכם במהירות רבה ויפתח לכם דף חיפוש בגוגל לערך שאמרתם. כמו כן, בעת הכנסת הכתובת לשורת הכתובת בדפדפן, מעל המקלדת ייתווספו קיצורים רלוונטיים כגון נקודה, מקף, או "com." . לאחר הכנסת שורת הכתובת, הדפדפן יעביר אתכם, לא במהירות מפתיעה, לאתר המבוקש. הדפדפן לא עובד בצורה מושלמת עם אתרים כבדים (כמו TGspot בגרסתו המלאה על מכשיר נייד) ויבצע "צביטה לזום" בצורה מקרטעת, אם כי לא משהו שקשה לחיות איתו. לאתר TGspot בגרסתו הניידת, הדפדפן העביר אותנו בצורה מהירה וזריזה, ללא תקיעות והשהיות מיותרות. מחיקת כרטיסיה נוכחית נעשית על ידי מעבר לדף הכרטיסיות הפתוחות ו"זריקתה" של הכרטיסייה הרצויה. על מנת לעור בין הכרטיסיות הפתוחות תצטרכו להחליק את האצבע מקצהו של המסך (ממש מהקצה) אל עבר הכרטיסייה הרצויה.

קרא עוד:  סמסונג ו-LG עשויות להציג מסך חיצוני נייד שיוכל להתחבר לטלפונים

לשוניות שפתוחות במכשירים אחריםסנכרון – 1-0 לגוגל
את כל הדברים שנרשמו למעלה, אנו לא רואים בפעם הראשונה. אף אחד מהם לא מלהיב, ואת כולם יכול גם דפדפן ה-Safari המובנה לעשות. מה שהוא לא יכול לעשות, וזו נקודת זכות חשובה עבור גוגל, זה סנכרון בין מכשירים. לא פעם קרה לי שהייתי בדרך הביתה וחיפשתי בכמה אתרים מחו"ל נושאים מעניינים לכתבות, מצאתי כמה כאלו אך כשהגעתי הביתה ונגשתי לכתיבת הכתבה, לא זכרתי מאיפה לקחתי את הרעיון לכתבה, ומהו המקור. הייתי צריך לעשות את כל שלבי החיפוש שוב כדי להגיע למקור הכתבה, דבר שלא הייתי צריך לעשות אילו הייתי משתמש ב-Google Crome. הדפדפן מאפשר לכם להתחבר עם חשבון הגוגל שלכם (התחברות נדרשת בכל אחד מהמכשירים שמשתמשים ב-Chome) והכרטיסיות הפתוחות במכשיר אחד, יעבורו אוטומטית לכל שאר המכשירים המחוברים, כך שתוכלו להתחיל עבודה במכשיר אחד ולהמשיך אותה במכשיר אחד (כמובן בדפדפן ה-Chrome בלבד). כמו כן, כל הסימניות שלכם יעברו לכל המכשירים שלכם, דבר שיוצר התאמה מושלמת בין כולם ועבודה נוחה שטרם נראתה כמותה.

מעבר בין כרטיסיות פתוחות בגרסת ה-iOS של כרוםאז, Google Chrome או Safari?
נכון לעכשיו, לכל אחד מהדפדפנים יש את היתרונות שלו, וכל אחד מהיתרונות עובד מעולה. ל-Chrome יש את החיפוש הקולי המדהים ואת הסינכרוניזציה המושלמת, ול-Safari יש את רשימת הקריאה שמאפשרת לכם לשמור כתבות ולקרוא אותן מאוחר יותר, ואת ה"קורא" (Reader) שיעלים את כל הדברים המיותרים מהכתבה ויציג בפניכם רק את הטקסט והתמונות שקשורים לאותה כתבה. נכון לעכשיו, דפדפן ה-Chrome נמצא בשלבים ראשוניים, והוא אינו מושלם. מי שלא חייב את הסנכרון, ומסתדר עם ה-Safari לא צריך למהר ולהוריד, לפחות לא בשלב הזה.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות

נחזור לשאלה הראשונה – האם גם פה הוא יהיה הדפדפן השולט? נכון לעכשיו – לא, אך יש לנו תחושה שעם הזמן הוא ישתפר ויהפוך למלך הדפדפנים הבלתי מעורער, גם בשוק הניידים.

להורדת Google Chrome (מחיר:חינם) – iOS 4.3 ומעלה.