דפדפן הכרום לאנדרואיד עומד לקבל עדכון שיהפוך את ניהול הלשוניות שלו לידידותי הרבה יותר, כך התגלה על ידי  Chrome Story בזכות דיווח באג שעלה באתר Chromiume הרשמי.

הבאג, שדווח בפורום של פרויקט הדפדפן בקוד פתוח, נוגע לשינוי בעיצוב סרגל הכלים בתחתית מסך הלשוניות. כיום, בגרסה הנפוצה של הדפדפן, הסרגל הזה נמצא בראש המסך וכולל שלושה כפתורים: כפתור + לפתיחת לשונית חדשה בצד שמאל, ובצד ימין כפתור האפשרויות וכפתור סגירת מסך הלשוניות. בינתיים, בגרסת המפתחים של הדפדפן שונה לאחרונה העיצוב כך שסרגל הכלים נמצא בתחתית, כך שנוח יותר להגיע אליו, והוא כולל רק שני כפתורים: פתיחת לשונית חדשה בצד שמאל ואפשרויות בצד ימין.

ככל הנראה, בגוגל החליטו שזה עדיין לא מספיק טוב – אחרי הכל, גם עכשיו, כשהסרגל נגיש יותר, כדי לפתוח לשונית חדשה צריך למתוח את האגודל לקצה השני של המסך, וסגירת כל הלשוניות דורשת או גרירה שלהן אחת-אחת או שלוש לחיצות ("לשוניות", "אפשרויות", "סגור הכל").

לכן, העיצוב העתידי שנחשף על ידי הבאג מזיז את כפתור פתיחת הלשונית החדשה לאמצע הסרגל, קרוב יותר לאגודל, ואילו בקצה השמאלי ממוקם כפתור בדמות פח עם כמה שורות לצידו, שמסמל סגירה של כל הלשוניות הפתוחות.

 

לפי אחת התגובות לבאג, הגרסה שבה יוחל השינוי הזה עבור כלל המשתמשים תצא בעוד 45 ימים – כלומר ב-29 בינואר.