דפדפן הכרום (Chrome) של גוגל (Google) הפך לפופולארי בקרב משתמשים רבים, כאשר מהירות התפעול ונוחות השימוש מהווים מרכיבים חשובים בהעדפתו על פני דפדפנים אחרים. גרסת בטא שיצאה בסוף השבוע עבור משתמשי האנדרואיד, מציגה מספר חידושים אותם בוחנת גוגל לקראת כניסה אפשרית לגרסאות העתידיות של הדפדפן לסמארטופונים. בין החידושים נוכל למצוא כפתור המבטל את סגירת הכרטיסייה האחרונה ותמיכה חלקית במסך מלא של וידאו ב-HTML 5.

בגרסת הכרום עבור המחשב האישי, אם ביצענו בטעות סגירה של כרטיסייה מסויימת, ניתן לבטל זאת בקלות ובכך לחסוך זמן יקר. גם בגרסת הבטא מופיע לראשונה כפתור ייעודי לביצוע הפעולה הזאת, ונדמה כי מדובר בפתרון שימושי שיחסוך לנו זמן ועצבים. לאחר סגירה של כל כרטיסייה יופיע חלון צף בתחתית המסך למשך מספר שניות ויציע לבטל את הפעולה האחרונה. אם תרצו לחזור לכרטיסיות אחרות, כולן תופענה בתפריט ייעודי תחת השם "נסגר לאחרונה".

עוד נוכל למצוא בגרסת הבטא של הכרום לאנדרואיד את האופציה להריץ וידאו באתרים מבוססי HTML 5. במצב מסך מלא אמורה להציג הגרסה החדשה פקדים עבור הרצת הוידאו וכן גם כתוביות, אך גוגל ממהרת לסייג כי עדיין אין בכך תמיכה מלאה, וייתכן כי עדיין נצפה בבעיות בחלק מן ההתקנים או האתרים הנצפים.

גוגל גם הודיעה כי היא שיפרה והוסיפה תמיכה בכמה התקנים המסוגלים לעבוד עם מספר מסכים במקביל, כמו גם חידושים בתמיכה עם מזרים המדיה הקומפקטי של החברה – ה-Chromecast. גוגל רק מציינת כי יהיה ניתן להזרים ישירות מן הדפדפן קטעי וידאו שונים, אך לא מציינת באיזה אופן או דרך אלו שירותים.

קרא עוד:  כל טלפון משחקים הוא באמת כזה? גוגל מנסה לעשות סדר

כאמור, נכון לעכשיו מרכזת גוגל את החידושים בגרסת הבטא ששחררה והיא מצפה למשובים רבים מן הקהל ומצוותי הבדיקות שלה. החברה טרם הודיעה מתי תחליט לאמץ את החידושים השונים בגרסת הדפדפן הרגילה. אם גם אתם מעוניינים להתנסות בחידושים תוכלו להוריד את גרסת הבטא מחנות ה-Google Play.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.