מיכאל לגט (Michael Leggett) היה המעצב הראשי של שירות הדואר האלקטרוני ג׳ימייל (Gmail) מבית גוגל (Google) בין השנים 2008 ל-2012, ואחד האחראים לשירות אינבוקס (Inbox) שהגיע החודש לסוף דרכו. היום הוא כבר לא עובד בחברה, ועל כן מרגיש חופשי לבקר את השינויים האחרונים שהוכנסו לג׳ימייל, וגם לספק פתרון.

תחילה, מיכאל סבור שג׳ימייל נראה היום "כאילו הקיאו קמעות מזל על כל המסך״, ואת הלוגו הבולט של השירות בפינה הוא מכנה ״אגו טהור, בולשיט טהור״. מאחר וגם שירות אאוטלוק (Outlook) המתחרה סובל מאי-סדר, מיכאל לא חושב שלמשתמשי ג׳ימייל כדאי פשוט לעזוב.

via GIPHY

הפתרון שלו, אם כן, הוא תוסף חינמי לדפדפן כרום Simplify Gmail, המכניס מספר שינויים עדינים בעיצוב של שירות הדואר, מבלי לפגוע ביכולות שלו. לאחר התקנת התוסף במחשב, הלוגו הגדול של ג׳ימייל מוסתר, כפתור ניסוח ההודעות החדשות מוסב למעגל בפינת המסך (כפי שהיה ב-Inbox), תיבת החיפוש קטנה יותר, וגם שירותים נוספים כגון מטלות (Tasks), לוח השנה ו-Google Keep משולבים בממשק באופן אלגנטי יותר.

לגט מתחייב כי התוסף שלו איננו משדר מידע או עוקב אחר המשתמשים בכל דרך, ולעולם לא יכלול פרסומות נוספות לאלו של גוגל עצמה. לספקנים, מוצע קוד המקור של התוסף במלואו.

להורדת התוסף Simplify Gmail