גוגל (Google) החליטה להוסיף עוד ערוץ עבור גרסת הדפדפן שלה, כרום (Chrome), לסביבת האנדרואיד. הערוץ החדש מתווסף לערוץ הפיתוח, ערוץ הבטה והערוץ היציב כעוד סביבה לבדיקת רעיונות שייתכן וישולבו בעתיד בדפדפן. מדובר במעין סביבה ניסיונית שתאפשר לבדוק אבות טיפוס ראשוניים, ולכן נוטה להכיל לא מעט באגים. עד כה אפשרה גוגל למשתמשי Windows ו-Mac בלבד להוריד גירסאות בדיקה מדי יום, וכעת לראשונה היא מעמידה את האפשרות הזו גם למי שמשתמש באנדרואיד.
Chrome Beta Channleגירסת Canary של כרום (מהדורה 56.0.2891.8) כבר נמצאת ב-Google Play. בכותרת שלה, כאמור, מופיעה מילת האזהרה Unstable (לא יציב). כלומר, משתמשים שמתקינים אותה במכשיר צריכים לדעת שמצד אחד ייתכן שהם יגלו תכונות חדשות בדפדפן, אך מצד שני ייתכן שהדפדפן יגרום לבעיות בשימוש השוטף והכללי במכשיר.

משתמשים שכבר התקינו את הגירסה החדשה מדווחים כי עד כה לא אותרו בה תכונות חדשות, אך כאמור המצב הזה יכול להשתנות מדי יום ביומו, ו-Canary היא המקום הראשון להבחין לראשונה בשינויים ותוספות שמתכננת גוגל להוסיף לדפדפן הכרום הרשמי. 

כמו כן, באופן די מוזר שככל הנראה כולל באג, ניתן להתקין את גירסת Canary גם על מכשירי אנדרואיד TV. מי שבכל זאת מעוניין לנסות אותה, מוזמן להתקין אותה מ-Google Play או דרך הורדת APK חיצוני. כאמור, על אחריותו בלבד.

אם למישהו זה מזכיר את ההתנהלות של הדפדפן המתחרה פיירפוקס (Firefox), הוא לא טועה. מזה שנים מפעיל מוזילה (Mozilla) ערוץ בשם Nightly שמציע בדיוק את מה שמציע ערוץ Canary עבור הדפדפן כרום: מקום לבדיקת רעיונות חדשים שעדיין לא בשלים לשילוב בשאר הערוצים של הדפדפן, רעיונות שיכולים גם לא להתממש.