במהלך סוף השבוע האחרון שחררה גוגל מוצר עליו עבדה במהלך החודשים האחרונים: Chrome App Launcher. בעוד שמדובר על תוסף ידוע במערכת ההפעלה של החברה, Chrome OS, כעת מציגה אותו החברה למשתמשי חלונות כסוג של כפתור התחל אלטרנטיבי.

כעת, משתמשי חלונות יכולים להתקין את הלאנצ'ר של גוגל, ובכך למעשה להפעיל כל אפליקציית ווב שרק ירצו, כגון ג'ימייל, יוטיוב, Play Store או אפילו משחקים כדוגמת אנגרי בירדס, בלחיצת כפתור וישירות מה-Taskbar, גם אם דפדפן כרום אינו פתוח ורץ ברקע.

אפליקציות ווב לכולם
לצד האפשרות להפעיל אפליקציות ווב מוכרות, גוגל מציגה גם את האפשרות להפעיל Packaged Apps. מדובר באפליקציות מבוססות כרום שאינן מציגות את סביבת העבודה המוכרת של הדפדפן הכוללת טאבים ותפריטים שונים, אלא משתלטות על כל המסך בדומה למשחקי מחשב סטנדרטיים.

מאחורי הקלעים, אפליקציות אלה מבוססות HTML 5 ולעיתים אפילו אינן דורשות חיבור פעיל לאינטרנט. בעוד שהאפליקציות נמצאות רק בשלבים הראשוניים שלהן, עדיין תוכלו למצוא מספר שמות מוכרים ומעניינים במיוחד, כגון CRIC, קליינט ה-IRC של החברה, המשחק הידוע Cut The Rope ואפילו Weather Bug.

גוגל מצידה לא הצהירה בצורה רשמית על הגעתו של הלאנצ'ר החדש, אך הוא כבר זמין להורדה ובשלב זה רק עבור משתמשי Windows 7 ו-Windows 8. כל מה שעליהם לעשות הוא להכנס לאתר הבית של הלאנצ'ר, ללחוץ על כפתור ההפעלה ובתוך שניות בודדות יופיע התפריט החדש ה-Taskbar.

קרא עוד:  גם זה הגיע: גוגל החלה להציג פרסומות בתזרים העדכונים של אפליקציית החיפוש

chrome-launcher

לאור העובדה שלפני זמן מה גוגל אפשרה למשתמשים לסנכרן בין דפדפן כרום במחשבים השונים שלהם באמצעות חשבון הג'ימייל שלהם, גם הלאנצ'ר מגיע עם אפשרות זאת. כך לדוגמה, במידת והתקנתם אפליקציה או משחק על מחשב מסויים, אלה יהיו זמינים גם במחשבים האחרים עליהם תתקינו את הלאנצ'ר.

משתלטים על מערכת ההפעלה
אחד מהיתרונות העיקריים שהלאנצ'ר החדש מבית גוגל מציע, הוא אלטרנטיבה ראויה לכפתור ההתחל אליו מתגתגעים משתמשי Windows 8 רבים. בעוד שמיקרוסופט הבטיחה כי הכפתור ישוב בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה, Windows 8.1, גוגל ראתה חלון הזדמנויות מעניין במיוחד והחליטה לנעוץ בו את שיניה, ולאפשר למשתמשים לגשת במהירות לכל אפליקציה שרק ירצו ישירות מכפתור "התחל" משופר ומבוסס ווב של החברה.

בעוד שבניגוד לכפתור ההתחל המקורי כאן התכנים הינם מבוססי ווב, ככל הנראה גוגל סומכת על כך שבזכות שיטת העבודה המוכרת והאהובה על המשתמשים תוכל לדחוף את מוצריה שלה לקדמת הבמה, ולאפשר להם להתנהל לחלוטין עם מצב הדסקטופ של מערכת ההפעלה, ולשכוח לחלוטין מאפליקציות ה-Tile בהן בחרה מיקרוסופט להתמקד בגרסה הנוכחית.

האם גוגל תוכל להציע אלטרנטיבה ראויה? ככל הנראה יהיה עלינו להמתין ולראות כיצד, אם בכלל, יאמצו המשתמשים את המוצר החדש, והאם חנות האפליקציות של גוגל תוכל להציע את כל האפליקציות, המשחקים והמוצרים אותם מחפשים המשתמשים – ישירות מהווב.

נכתב על ידי חן אידן ופורסם באתר גיקטיים