דפדפן כרום

גוגל (Google) שחררה היום (ד') את גרסה 79 בערוץ הרשמי של דפדפן הכרום (Chrome), וזה מציע מספר תכונות אבטחה חדשות למניעת דיוג, עם אזהרות שיועברו לגולש בזמן אמת בהודעה מיוחדת שתופיע על המסך.

אם עד כה, בגרסאות הקודמות של כרום בכרום 'בודק הסיסמאות' (Password Checkup) היה מוסתר בתוככי הגדרות המתקדמות של הדפדפן או אף דרש תוסף בנפרד, הרי כעת הוא מוצג בהגדרות הכלליות כחלק ממסך השדות האוטומטיים (Autofill).

b2x-width-1000.png

כך גוגל משפרת למעשה טכנולוגיה שכבר קיימת בדפדפן, והיא מיועדת לאלו שמשתמשים בשירותי אחסון הסיסמאות של גוגל. במקרה של כניסה לאתר חשוד, לפי הקביעה של גוגל, המשתמש יקבל התראה שמבקשת ממנו להחליף את שם המשתמש והסיסמה שלו.

אבל גוגל לא מסתפקת רק בבדיקת סיסמאות, וגם מספקת מנגנון מובנה נגד דיוג (Phishing). מדובר במנגנון הפועל באופן אוטומטי, כך שבעת שגולש מגיע לדף אינטרנט, הכתובת של הדף נבדקת מול רשימה של אתרים פופולריים או אתרים שנבדקו ונמצאו כבטוחים. במקרה שהכתובת אינה ברשימה הבטוחה הזו, כרום בודק את הכתובת מול גוגל עצמה, כדי לאבחן האם נמצאים באתר מסוכן, והוצאת אזהרה בהתאם.

כל אלו אמורים לטענת גוגל, לשפר את הגילוי המוקדם של ניסיונות להונאה, גניבת סיסמאות, זהויות או אפילו כספים ממשתמשים, תופעה רווחת ברשת. אפשרויות ההגנה החדשות יהיו זמינות למעדכנים לגרסה 79 של כרום למחשב האישי, בכניסה להגדרות > סנכרון ושירותי Google (באנגלית Sync and Google services) > גלישה בטוחה (Safe Browsing) ושיפור החיפושים והגלישה (Help improve Chrome security).

קרא עוד:  תפריט השיתוף החדש של כרום: יצירת ברקוד לסריקה וצילומי מסך
chrome-79-safe-browsing.png