התראה בזיהוי חיבור של משתמש בטלפון

לאחר שהודיע על תמיכת הודעות מתפרצות (פוש) לגרסה השולחנית, שחררה אמש גוגל גם את גרסת דפדפן הכרום למכשירים ניידים ומעתה ניתן יהיה לקבל הודעות והתראות מאתרי אינטרנט ישירות לטלפון החכם.

האפשרות החדשה שימושית במיוחד אם מעוניינים לקבל התראה מהאתר החביב עליכם (אהממ… TGspot) בדבר כתבה חדשה שעלתה לאוויר, פריט חדש שחיפשתם באתרי הקניות הפופלריים ועוד, שתנחת לכם ישירות בשולחן העבודה או בטלפון הנייד – גם כשהדפדפן סגור. מהיום, הדבר אפשרי כאמור וחלק מהאתרים הגדולים החלו לאפשר שליחת עדכונים גם לדפדפן הכרום במחשב האישי וגם במכשירי האנדרואיד. באופן לא מפתיע אגב, השרות טרם הגיע למשתמשי האייפון.

השרות החדש הוטמע בגרסתו האחרונה של דפדפן הכרום שמספרו 42 כבר החל לפעול במספר אתרים (כולל אצלנו), כך שבבכל אתר שהוטמעה בו מערכת ההודעות המתפרצות, תשלח הודעה מערכת למשתמש אותה יצטרך לאשר על מנת לאשר את קבלתן של ההודעות המתפרצות שיופיעו בשורת ההתראות במכשיר. לא ניתן לקבוע את סוגי ההגדרות, אלא רק לבטלן או לאשרן.

push2.gif

ההשרות המדובר פועל גם על המחשבים הביתיים המריצים את דפדפן הכרום בגרסתן האחרונה וגם במכשירי האנדרואיד בהם מותקן דפדפן הכרום מראש, כשאלו יפעלו כהודעת דחיפה מאפליקציה רגילה.