את Chipolo (צ'יפולו) פגשנו בתערוכת IFA שנערכה בחודש ספטמבר האחרון בברלין. מדובר בפרויקט וותיק שהחל באתר מימון ההמונים קיקסטרטר והגיע כעת בגרסתו החדשה. הצ'יפולו הוא מוצר קטן שאמור לסייע לנו לאתר חפצים אליהם הוא מחובר כמו מפתחות, תיקים ואפילו את הזאטוטים הקטנים והוא מתופעל באמצעות אפליקציה נלווית. האם הוא אכן מצליח לקיים את מה שהוא מבטיח? בדקנו.

העוזר השקט

הצ'יפולו נראה כמו דיסק פלסטיק בקוטר של כ-3.5 סנטימטרים המגיע במספר צבעים שונים הניתנים לבחירה. העיצוב נראה פשוט למדי, כך שהוא יושב בצורה אלגנטית במחזיק המפתחות ואינו מושך תשומת לב רבה, אולם בשונה ממחזיקי מפתחות חכמים אחרים הוא חלק לגמרי משני צדדיו.

בקופסה אנו מוצאים את המוצר עצמו יחד עם קשת מתכתית איתה נוכל לחבר את הציפ לצרור המפתחות שלנו. בנוסף יש שם חוברת הוראות וסוללה נוספת, כזו שתאפשר לנו להאריך את חיי הצ'יפולו ב-6 חודשים, שכן אין לו כל חריץ או חיבור דרכו אפשר להטעין את המכשיר.

בעת ההפעלה הראשונה עם האפליקציה נדרש לפתוח חשבון (התהליך לוקח מספר שניות) שבהמשך יאפשר לנו לבצע פעולות דרך דפדפן האינטרנט שלנו. על מנת למזג את הצ'יפ עם הטלפון, נצטרך להוציא את הלשונית הקטנה שתפקידה להפריד בין הסוללה למכשיר ומיד לאחר מכן תאתר האפליקציה את הצ'יפולו ונוכל להגדיר את האפשרויות השונות באפליקציה.

אחת האפשרויות החביבות באפליקציה היא להפוך את הצ'יפ למעט יותר ידידותי ואחרי ההגדרה הראשונית נוכל לבצע צילום סלפי או להוסיף תמונה כדי להתאים אישית כל צ'יפולו שרכשנו כך שיהיה לנו קל לזיהוי. האפליקציה הנלוות תומכת באנדרואיד, iOS וגם ב-Windows Phone ובערוץ ה-Vimeo של החברה, נוכל למצוא מגוון סרטוני הסברה שיסברו כיצד לבצע כל פעולה עם המכשיר.

קרא עוד:  הרמקול החכם של סמסונג בדרך, אבל הוא לא יתחרה ב-Echo או Nest

אל תשאירו אותו לבד

אחרי שהטלפון מזהה את הצ'יפ, הוא יישאר מחובר אליו כל הזמן זאת במגבלת טווח הקליטה. כך ברגע שנרצה לאתר את המפתחות או את החפץ אליו חיברנו את הצ'יפולו, יהיה עלינו להיכנס לאפליקציה, ללחוץ על סמל הפעמון והצ'יפ מצידו יפעיל צליל עוצמתי, אך לא מספיק אם המוצר קבור מתחת לערימת בגדים. באותו האופן הצ'יפולו יצפצף כאשר נתרחק מהחפץ, ובמידה ואנחנו רחוקים מידי והטלפון כבר יצא מטווח הקליטה, הוא יציג לנו את המיקום האחרון בו הוא היה מחובר על גבי המפה. במקרה הזה, יהיה עלינו פשוט לחזור למקום המוצג על גבי האפליקציה, ולהסתובב באזור עד שהמכשיר והמוצר יצליחו להתחבר שוב בניהם.

כמובן שלא כל אחד רוצה לקבל התראות באופן רציף על חיבור וניתוק מהצ'יפולו, לכן מציעה האפליקציה אפשרות לאזור שקט. נוכל להגדיר את המשרד שלנו, את בית הספר שלנו או כל מקום אחר בו אנו מודעים לעובדה כי החפץ יכול להתרחק מאיתנו ואנו לא מעוניינים כי הצ'יפולו יצפצף. כך שאם נצא בהפסקה בלימודים, או אם נצא לאכול צהריים, לא נקבל התראות וצלילים מיותרים שנחזור למשרד. למעשה, ניתן לבטל את האפשרות כי הצ'יפולו יצפצף כאשר מתנתק ולאפשר זאת באופן ידני.

 Chipolo app

המוצר לא רק מאפשר לנו למצוא את החפץ אליו הוא מחובר, אלא יותר מכך. אם אבד לנו הטלפון ולרגע אנו לא מוצאים אותו, נצטרך רק לשקשק את הצ'יפ על מנת שהטלפון שלנו יפעיל צליל אפילו אם הוא במצב שקט. אפשרות נוספת היא גם לשתף את הצ'יפולו שלנו עם חברים ועם בני משפחה, כך שאחד מהאנשים איתם שיתפנו יקבל התראה אם הוא יעבור בסביבה, והמוצר יתחבר למכשיר שלו מיידית.

קרא עוד:  ירידת מחיר: אוזניות Redmi AirDots ללא חוטים ב-16 דולרים

אם איננו מוצאים את הצ'יפ ואת מכשיר הנייד נוכל לגשת לאתר, להתחבר ולהפעיל את צלצול הטלפון היישר מהדפדפן, זאת אם הטלפון החכם שלנו מחובר לרשת האינטרנט (אם הוא במקום שאין בו קליטה, הטלפון לא יצלצל). בנוסף לצלצול, ישנה אפשרות להשאיר הודעה על מנת שהמוצא הישר ידע למי להחזיר.

מרחק קליטה קצר

על פי נתוני היצרן, הצ'יפולו יכול לתקשר עם הטלפון עד למרחק של 60 מטרים, זאת במצב אופטימלי וללא הפרעות, אולם בפועל, מהבדיקה שלנו, הצ'יפולו התנתק כבר לאחר טווח של 15 מטרים בשטח פתוח ובתוך הבית עד טווח של כ-11 מטר. עוד פחות מכך אם מפרידים בין הטלפון לצ'יפולו גם קירות.

סיכום

אם גם אתם מוצאים את עצמכם מחפשים אחר מחזיק המפתחות או הטלפון שלכם, הצ'יפולו יכול להיות פתרון ידידותי מאוד עבורכם. בשונה מגאדג'טים אחרים, הפעם אנו מקבלים מוצר מקורי ושונה שגם פשוט לתפעול עבור המשתמש הממוצע. הוא עומד כמעט בכל מה שהבטיח למעט מרחק הקליטה הקצר, שאת זה צריך לקחת בחשבון.

חסרון מרכזי, כך נראה, הוא עדיין מחירו: שכן הוא נמכר בחנות אתר החברה במחיר של 24 אירו ליחידה בודדת, ולמרות כי החברה מציעה חבילות משתלמות יותר, עדיין מדובר במוצר יקר מאוד. אולי תלוי לאן אתם מחברים אותו בסופו של דבר.