בעקבות פיתוחו של ה-Raspberry Pi, שבב אלקטרוני שיכול לתפקד כמחשב כמעט מלא אשר נמכר ב-35 דולרים בלבד, רואות חברות אחרות כי טוב ועומלות על מוצרים דומים. כך למשל, חברת CHIP השיקה לאחרונה קמפיין קיקסטארטר שמציע למשתמשים לרכוש יחידה דומה כזו ב-9 דולרים בלבד.

השבב החדש של CHIP הוא למעשה לוח אם קטן שמכיל מעבד Allwinner R8 בעל ליבה אחת בתדר 1 ג'יגה-הרץ, אשר מבוסס על טכנולוגיית מערכת ARM Cortex-A8. בנוסף מכיל הלוח 512 מגה-בייט של זיכרון פנימי ו-4 ג'יגה-בייט של זיכרון חיצוני, התקני WiFi ובולטות' ויציאת וידאו composite סטנדרטית. מה שאומר שעבור יציאות HDMI או VGA שמתאימות יותר למסכי מחשב, צריך להוסיף לו עוד קצת כסף. השבב יפעל על מערכת ההפעלה לינוקס Debian, שהיא בעלת קוד פתוח המאפשרת למתכנתים להוסיף ולשפצר אותה כאוות נפשם.

Chip computer board

כאמור, מי שמצטרף לקמפיין כעת יוכל להתחייב לרכוש את המחשב ב-9 דולר בלבד, אם כי המחיר הזה לא כולל משלוח וסביר שישראלים יצטרכו להוסיף למעלה מ-20 דולר נוספים כדי לקבל אותו הביתה, לכשייצא. זה יקרה ככל הנראה בחודש דצמבר הקרוב.

בנוסף עובדת החברה על גירסה ניידת של מחשב, שמכילה סוללת 3,300 מיליאמפר, מסך 4.3 אינץ', מקלדת וכיסוי – כל זאת החל מ-49 דולר. ה-PocketCHIP, כפי שייקרא, ייצא ככל הנראה במאי 2016.