עולם הסלולר בסין שונה מהותית מהעולם המערבי, שם לרוב הטכנולוגיה חדישה יותר וכוחות השוק השולטים כאן אצלנו ובארה”ב פחות נחשבים שם. לכן, במדינה שיש את התרבות משלה, האוכל והגאדג’טים שלה, יש עכשיו גם מערכת הפעלה משלה.

ענקית החיפוש בסין המכונה “גוגל הסינית”, חברת Baidu הציגה מערכת הפעלה חדשה בשם Yi OS. המערכת, מבוססת על גרסת הקוד הפתוח של האנדרואיד ומותאמת לשפה והאותיות הסיניות במלואה, וכוללת את טכנולוגית החיפוש של החברה, זאת במקום החיפוש המובנה של גוגל וכן תחליפים לאפליקציות של גוגל כמו אפליקציית מפות עצמאית, אפליקציה לחיפוש מקומות Shen Bian שתחליף את Google Places, ונגן מוזיקה מתקדם שיאפשר גם הורדה ורכישת שירים. בכך מעוניינת החברה להטמיע את מנוע החיפוש שלה במכשירים מאשר זו של גוגל הנמצאת בכל מכשיר אנדרואיד.

מבחינת הממשק, המערכת בנויה ממספר מסכי בית וכוללת ווידג’טים, מסך אפליקציות וממשק הנראה הרבה יותר צבעוני, אך דומה במבנה למערכת האנדרואיד, ו-Baidu מייעדת את Yi OS שתרוץ על מכשירים זולים ויקרים כאחד וכבר דווח כי Dell עומדת לצידה ותכריז על מכשירים המריצים את המערכת החדשה.

רומים מותאמים זה לא דבר חדש בסין, כפי שראינו לאחרונה את מפתחי הרום MIUI עושים קפיצת מדרגה כשהכריזו על טלפון ובעבר הרחוק ראינו גם את סדרת הטלפונים OPhone, שכולם מבוססים על מערכת האנדרואיד. אחת נוספת שתצטרף בקרוב לעגלה מלבד Baidu היא ענקית המכירות Alibaba, כאשר הכריזה כי היא פיתחה בעצמה מערכת Aliyun OS השמה דגש על עבודה בענן ומנצלת את יכולות האחסון והשרתים של Alibaba.

קרא עוד:  וואווי מגיבה לחרם של גוגל: נמשיך לעדכן את כל המוצרים

עוד מערכת?
כאשר אנחנו שומעים על מערכת הפעלה חדשה קופצים לנו לראש הרבה סימני שאלה, אך אולי זה רק אצלנו, כי כשהשוק הסיני כל כך גדול, יש מספיק מקום להרבה מתחרים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.