משטרת סין החלה להפעיל ציוד מסוג חדש לצורך זיהוי אזרחים החשודים בביצוע פשעים: משקפי שמש. המשקפיים, פרי פיתוח של חברה בשם LLVision מבייג׳ינג, מסוגלות לסרוק ולזהות במאיות שנייה אזרחים חשודים מתוך מאגר של 10,000 צילומי פנים. בניגוד למצלמות אבטחה רגילות, שלעתים קרובות אינן מסוגלות להתריע בזמן אמת על נוכחותו של מבוקש, משקפי השמש מאפשרות לשוטרים לבצע באופן מידי מעצרים.

הטכנולוגיה החדשנית כבר נמצאת בידיהם של שוטרים בעיר זנגזוהו, ואלו לפי הדיווח כבר ביצעו שבעה מעצרים של חשודים בביצוע פשעים חמורים, ועד 26 מעצרים של אזרחים שהזדהו באמצעות תעודות מזויפות. במהלך השבועות הקרובים צפויים מאות מיליוני סינים לעשות את דרכם אל בית המשפחה מהאוניברסיטה או מקום עבודתם לכבוד חגיגות השנה החדשה הסיניות, ובמשטרה מקווים כי משקפי השמש יסייעו באבטחת תחנות הרכבת והאוטובוס במהלך אירוע זה המוגדר כ-'אירוע ההגירה' הגדול ביותר בעולם.

בעוד שהשלטונות מתייחסים לחידוש כאל אמצעי שנועד אך ורק להגן על בטיחות האזרחים, מומחי פרטיות שבחנו את הטכנולוגיה חוששים כי מדובר בכלי נוסף בו יוכל השלטון הסיני להשתמש על מנת לפקח באופן מוחלט על מעשי התושבים ותנועתם, ללא כל התחשבות בשיקולי פרטיות וזכויות אזרח.