שקט. לפעמים זה כל מה שאנחנו מבקשים, אבל יודעים שמדובר בדרישה שהיא מוגזמת מידי כאשר מסתובבים ברחוב הומה אדם או משתמשים בתחבורה הציבורית. אז מה עושים? מחפשים פתרונות יצירתיים, ובדרך כלל מגלים שליצרניות האודיו יש אוזניות מבטלות ומשתיקות רעשים, המסוגלות 'להאזין' לרעשי הרקע ולשדר גל הפוך לאוזניים, כך שהן מצליחות להפחית במידה ניכרת את הרעש בסביבה. בבדיקה הנוכחית יצאנו לרחוב, עלינו על אוטובוס ובדקנו שלוש אוזניות מבטלות רעשים בהתמקדות על דגמים זולים שלא ירוששו לכם את הכיס.

Jabra Vega

האוזניות של ג'אברה (Jabra), במודל 'כיסוי האוזן' (over ear) נותנות הרגשה כי הן איכותיות מאוד בזכות השימוש בחומרים כמו מתכת וספוג קשיח והן יושבות היטב על האוזניים. למעשה, הן אולי אפילו נתפסות חזק מידי, אבל זה גם מה שמסייע להן לאטום את רעשי הרקע בצורה טובה למדי.

Jabra Vega

הן לא מציעות תכונות מיוחדות: רק כפתור הפעלה בודד לסינון רעשים – מנגנון שעובד החטב, ולמעשה בצורה הטובה ביותר מבין האוזניות שבדקנו. החיבור הוא חוטי, ומשתמשים בכבל המסופק עם האוזניות שמבוסס על חיבור PL 3.5 סטנדרטי משני צדדיו. בכבל משולב כפתור ייעודי להשהיית המוזיקה או העברה לשיר הבא בלחיצה כפולה. תוספת שימושית אחרת הוא כפתור הממוקם בדופן של האוזניה הימנית המאפשר השתקה זמנית של המוזיקה, כך שלא חייבים להסיר את האוזניות בזמן שמדברים עם מישהו בסביבה הקרובה. באוזניה השמאלית ממקמים סוללת אצבע (AAA) שמספיקה ל-36 שעות עבודה.

איכות הסאונד הייתה טובה כמו גם העוצמה שקיבלנו. אולם, בהשוואה לאוזניות האחרות שבדקנו, שמנו לב כי עוצמת הבס הייתה נמוכה באופן משמעותי. בנוסף, רק הפעלת סינון הרעשים האקטיבי הובילה אותנו לקבל את מלוא העוצמה של האוזניות, כך שמי שמתכנן להשתמש רק לעיתים בביטול רעשים צריך לקחת זאת בחשבון.

Jabra Vega battery

כאמור, סינון הרעשים היה מצוין, במיוחד ברעש מונוטוני רציף כשהלכנו ברחוב והעובדה כי הן עוטפות את האוזן באופן מלא מסייע לעובדה הזו, כך שגם ללא שימוש במסנן פעיל הופחת הרעש מבחוץ באופן ניכר.

קרא עוד:  אודיו טכניקה הכריזה על Quietpoint ATH-ANC300tw עם ביטול רעשים היברידי

אוזניות Jabra Vega נמכרים בתג מחיר של כ-950 שקל הכולל גם נרתיק איכותי.

Plantronics BackBeat Pro

פלטרוניקס (Plantornics) שילבה באוזניות BackBeat Pro את כל מה שהיא יודעת מתחום הדיבוריות שלה ולא חסרות כאן תכונות. בתור התחלה, אזוניות אלו מסוגלות לשמש גם כדיבורית בלוטות' לכל דבר ועניין, כך שבזמן ששיחה נכנסת ומאזינים למוזיקה – לא צריך להוריד את האוזניות. בשל כך הן גם אוזניות אלחוטיות, אם כי ניתן להשתמש בהן גם עם חיבור PL 3.5 סטנדרטי.

בנוסף, הן מציעות מגוון גדול של כפתורים. מלבד כפתור ההפעלה הייעודי יש כפתור גדול באוזניה הימנית למענה וניתוק שיחות, ובאוזניה השמאלית יש כפתור לעצירה והפעלה של המוזיקה. יש גם כפתור קטן להשתקה כוללת, כך שניתן לשוחח עם הסובבים, וכן כפתור להפעלת סינון הרעשים.

Plantronics BackBeat Pro

הן מעט פחות צמודות לאוזניים, ויש ממש הרגשה כי הן קצת משוחררות, כך שלא היינו משתמשים איתן בריצה, אך הספוגים של האוזניות והקשת רכים ונעימים. ניתן לצודד את האוזניות וכן לקבוע את הגובה של הקשת להתאמה מירבית למשתמש. יש גם אפשרות להגביר ולהנמיך את עוצמת הקול על ידי סיבוב הקשת הימנית ולהעביר שירים קדימה או אחורה באמצעות הקשת השמאלית וכשמסירים אותן לרגע מהאוזניים, הטלפון עוצר את המוזיקה או את הסרט.

הסוללה הפנימית, הנטענת באמצעות חיבור microUSB, מספיקה ל-24 שעות שימוש לכל היותר, אם כי חסר היה לנו נורית חיווי שתיידע אותנו כי האוזניות פועלות או כבויות. בהיבט של הקול, האיכות טובה מאוד גם כאשר הן כבויות ולא פעם הסתפקנו בחיבור חוטי בלי שימוש במסנן הרעשים האקטיבי, אשר עבד מצוין הן ברחוב והן במהלך הנסיעה באוטובוס ולדעתנו עבד טוב יותר משתי האוזניות האחרות שבדקנו.

קרא עוד:  אמזפיט הציגה אוזניות TWS: אחת למוזיקה וכושר והשנייה לשינה

המחיר של BackBeat Pro זול למדי ועומד על כ-750 שקל בלבד.

Philips Fidelio NC1

אם אתם מאלו שמעדיפים פתרון קטן, ולא רוצים להסתובב על האוזניים עם אוזניות גדולות מימדים, ה-NC1 של פיליפס (Philips) הן כנראה הפתרון עבורכם. מדובר באוזניות קטנות יחסית, קלות משקל והכי חשוב לניידות – הן מתקפלות.

Philips Fidelio NC1

אלו אוזניות במודל 'על האוזן' (On Ear), כלומר הן אינן מכסות את כל האוזן אלא רק מונחות עליה, דבר שחשבנו כי ישפיע על איכות סינון הרעשים. אבל, התבדינו. מצאנו כי הסאונד והסינון נותרו איכותיים, אולם העוצמה שלהן הייתה חלשה יחסית כל עד לא הפעלנו את המגבר הפנימי המפעיל גם את סינון הרעשים.

אלו אוזניות חוטיות, אבל כן ניתן להשתמש בהן לשיחות בטלפון באמצעות המיקרופון הקיים בחוט המסופק. ישנו כפתור הפעלה בודד ונורית חיווי. טעינה מלאה מספקת עד 30 שעות האזנה למוזיקה כשסינון הרעשים פעיל. ניתן כמובן להשתמש בהן ללא סינון הרעשים.

איכות ביטול הרעשים ברחוב הייתה מעט פחות טובה מזו של שתי המתחרות, וכנראה בשל המבנה שלהן. אבל, דווקא בגלל שהן לא מכסות את האוזניים לחלוטין היה נוח יותר להסתובב איתן על הראש בזמן הליכה, והן גם הוא היו עוד יותר נוחות לאחסון בתיק בזכות העובדה כי הן קטנות יחסית והיחידות המגיעות עם נרתיק קשיח.

מחיר ה-NC1 עומד על כ-900 שקל.

Philips Fidelio NC1 pic 2

בחירת העורך

האוזניות שלדעתנו סיפקו את מירב ומיטב היכולות היו ה-BackBeat Pro של פלנטרוניקס. איכות קול מצוינת לצד תכונות רבות, כגון התמיכה בחיבור אלחוטי, השליטה בעוצמת הקול ובמדיה דרך האוזניות, וכן האפשרות להשתמש בהן כדיבורית לטלפון כבר שמו אותן יחסית מעל כולן. כשמוסיפים לכך את המחיר הנמוך בהשוואה למתחרים, קל להבין מדוע אנו חושבים שהן המומלצות במקרה הזה.