השבוע (6-9 בינואר) תפתח תערוכת CES  – תערוכת האלקטרוניקה הבידורית הגדולה והחשובה מסוגה בעולם. התערוכה פונה לשוק הצרכני ונערכת מידי שנה בלאס וגאס בארה"ב.

מכון היצוא ומינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה יקימו זו השנה השנייה, ביתן לאומי ישראלי בתערוכה במתחם Eureka Park – מתחם החדשנות והסטארטאפים. בביתן הישראלי יציגו 16 חברות ויתקיימו עשרות מפגשים עסקיים שמתואמים מראש עם נציגים בכירים של חברות בין לאומיות מובילות, בסיוע מערך הנספחים המסחריים של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה.

לדברי מיקי אדמון, מנהל מחלקת ההייטק במכון היצוא: "תערוכת CES  היא תערוכת הדגל של תעשיית האלקטרוניקה הבידורית, המהווה הזדמנות עסקית יוצאת דופן לפגישה עם כל הגורמים הבכירים בחברות האלקטרוניקה הבידורית המובילות בעולם והרלוונטיים לתעשייה זו. אציין כי בשנתיים האחרונות התרחב מגוון המבקרים בתערוכה וזה כולל היום גם חברות מעולמות ה IOT, הספורט והלייף סטייל. החברות המשתתפות בביתן הלאומי זוכות למיקסום הפוטנציאל העסקי שלהן בזכות פעילות שיווקית נרחבת הנעשית במשך מספר שבועות מול הגורמים הרלוונטיים לקראת התערוכה. גם השנה מציגות החברות הישראליות  מוצרים חדשניים ופורצי דרך המצדיקים את מיתוגה של ישראל כאומת הסטארט אפ, מקדמים את  היצוא הטכנולוגי מישראל ומסייעים לצמיחת המשק הישראלי"

לדברי גילי עובדיה, הנספח המסחרי של מינהל סחר חוץ בסן פרנסיסקו: "זו השנה השנייה שנפעל במסגרת ביתן לאומי ישראלי בתערוכת CES. מגוון החברות שיציגו בביתן הישראלי מרשים וכראיה לכך – כבר כעת מתואמות לחברות הישראליות מאות פגישות עם מנהלים בכירים של חברות הטכנולוגיה העולמיות, מפייסבוק, דרך מיצובישי, Baer, irobot SoftBank, Verizon, google GoPro . המשלחת הכלכלית לחוף המערבי יחד עם משלחות אחרות בארה"ב ובעולם פועלות מזה חודשים מול החברות הנ"ל ועוד מאות אחרות על מנת לייצר מקסימום הזדמנויות עסקיות איכותיות וממוקדות בעבור החברות הישראליות"

בין הטכנולוגיות שיוצגו בביתן הלאומי:

"האפרייט טריינר" מכשיר המוצמד לגב התחתון ורוטט בכל פעם שגבו של המתאמן כפוף בכדי להזכיר לו להתיישר. המכשיר פותח על ידי חברת אפרייט טכנולוגיות. המכשיר מתחבר לאפליקציה ייעודית ודרכה מספק נתונים, סטטיסטיקה והדרכה בנושא יציבה. כל מה שנדרש  הוא לשבת עם המכשיר 15 דקות עד שעה ביום, ועל ידי כך לחזק את שרירי הליבה והמודעות לישיבה זקופה ונכונה.

קרא עוד:  וואווי מפתחת טלפון עם חיישן טביעות אצבע מתחת למסך LCD

FRIO מערכת קירור לבישה, המקררת את הגוף במהלך מאמץ גופני. פותחה על ידי הסטארט אפ  ICETRON  סטארט-אפ בתחום הטכנולוגיה הלבישה. המכשיר מקרר את מחזור הדם באופן מבוקר ובכך עוזר להעצים את נפח האימון, ליעל אותו ולשפר את זמן ההתאוששות לאחר מאמץ.

"רכזת גינה חכמה" הרכזת שולטת בתזמון השקיית הגינה. פותחה על ידי חברתGreenIQ. הרכזת שולטת בתזמון השקיית הגינה בהתבסס על נתוני מזג אוויר עכשוויים וחזויים, וחוסכת עד 50% מצריכת המים מחוץ לבית.  הרכזת ניתנת לשליטה מכל מקום ובכל זמן דרך אפליקציה לסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים אישיים.

טכנולוגיה המאפשרת אינטראקציה עם אפליקציות ללא מגע וללא צורך במבט. פותחה על ידי חברת WONDERVOICE. הפתרון מאפשר ליצרני טלפונים ו/או מחשוב לביש לאפשר אינטראקציה קולית עם מגוון שירותי מידע ואפליקציות שאינם נתמכים ע”י מערכות הפעלה/ עוזרות קוליות ידועות כגון סירי/גוגל, כגון פייסבוק, טוויטר, ספוטיפיי, מידע על חניות בזמן אמת ועוד.

מוצרים המנטרים את מצב החיתול. פותחו על ידי חברת דיגיסנס. הניטור מספק בזמן אמת אינפורמציה מרובת מכוונים על מצב והתנהגות האדם. כל המדדים הללו מספקים למטפלים מידע חיוני על מצב האדם, ללא מגע עם הגוף וללא כל הפרעה. המערכת כוללת יחידת/ות תצוגה המציגה את הפרמטרים הנמדדים ובנוסף אפליקציה לטלפון נייד מאפשרת למטפל ולהורה לקבל ולאגור מידע באופן רציף והתראות בזמן אמת.

תוכנה לבקרת תנועת גוף מלא בתלת-ממד פותחה על ידי אקסטרים ריאליטי (ExtremeReality). שהיא החברה היחידה המפתחת את התוכנה עבור כל מערכות ההפעלה באמצעות כל מצלמת דו-ממד סטנדרטית.

מצלמת וידאו שיוצרת וידאו תלת מימדי ב 360 מעלות  פותחה על ידי חברתHumaneyes.  את התוכן שנוצר ניתן לראות/להוות דרך HMD או בטלוויזיות תלת ממדיות.

פלטפורמה להמלצות תוכן לילדים. פותחה על ידי חברת קידוז החברה  תשיק בתערוכה מגוון כלים המבוססים על טכנולוגיית המלצות התוכן שלה הכוללים חיפוש תכנים בטוח ומבוסס קול לילדי,ם כלי המלצות תוכן לבעלי אפליקציות לילדים וסביבות תוכן ממותגות לשימוש מותגי ילדים, חברות תוכן ויצרני מכשירים.

קרא עוד:  גוגל תשתמש בחומרים ממוחזרים בחומרה שלה עד 2022

תרגום קולי של שיחות טלפון בזמן אמת – פותח על ידי חברת Lexifone. החברה מציעה שירות תרגום סימולטני לשיחות טלפון ב- 15 שפות ו- 24 דיאלקטים.

טבעת שהופכת כל מסך ורהיט למסך טאצ' אינטראקטיבי, פותח על ידי חברת MUV.החברה מציגה טכנולוגיה שמחברת את עולם הטאצ' לכל מסך או רהיט, באמצעות טבעת שעונדים על האצבע.

טכנולוגיה המחשבת בזמן אמת את איכות התמונה ומונעת צילום תמונות מטושטשות פותחה על ידי חברתSnapAid .

פלטפורמה למיפוי וניתוח זיהום האוויר במרחב פותחה על ידי חברת בריזומטר –הפלטפורמה מאפשרת ניתוח זיהום האוויר במרחב, בזמן אמת, על בסיס כתובת , ובכך יוצרת מפת איכות אוויר ארצית (ועולמית) ברזולוציה של רחוב.

פתרון להנגשת הבית החכם  יוצג על ידי חברת SWITCHBEE . הפתרון מבוסס על טכנולוגיה אלחוטית (WIFI ו- RF) ומאפשר את הפיכת הבית ל"חכם" ללא שום שינוי תשתיתי בבית.

מזגן חכם שלומד את הרגלי המשתמש וחוסך עשרות אחוזים בחשבון החשמל – חברתSensibo פיתחה מוצר ה"מתלבש" על כל מזגן קיים, והופך  למזגן חכם בו ניתן לשלוט מהסמטארטפון מכל מקום בעולם.

מערכות לשיפור איכות התקשורת הקולית וחווית השמע פותחו על ידי חברת אלאנגו שתציג בתערוכה מגוון מוצרים ביניהם: PersonaSound™ – משפר באופן כללי את איכות הקול או השמע במערכת השמיעתית/ האביזר בו משתמשים, בהתאם לסביבה בה נמצאים. HearPhones™- ערכת פיתוח תוכנה עבור אוזניות Bluetooth עם יכולות שיפור השמע ויכולות סיוע שמיעתי. SALT™- משדר- מקלט שמיעתי מתוחכם. אביזר מהפכני המשלב פונקציות של HearPhones™ עם רמקול, התראת רטט, גלאי תנועה ועוד.

מדפסות תלת מידמדיות המדפיסות מעגלים אלקטרונים מודפסים – פותחו על ידי חברת ננו דיימנשן המפתחת גם מוצרי דיו מבוססי ננוטכנולוגיה שהינם מוצרים משלימים ונלווים למדפסות תלת-מימד.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.