אייפון 7

במסיבת העיתונאים שערך היום (ג') שר האוצר משה כחלון הוא הכריז על תוכנית חדשה בשם "נטו משפחה" שחלק מעיקריה הוא ביטול מס הרכישה בעת רכישת מכשירים סלולריים.

במסגרת התוכנית, יבוטל מס הקנייה והמכס על מכשירי סלולר שיובאו בצורה פרטית ומסחרית. כלומר, קיצוץ אפקטיבי של כ-15% ממחיר הטלפונים המיובאים. יחד עם זאת, המע"מ הקבוע בחוק העומד על 17 אחוז לא יבוטל. נזכיר כי כיום בעת רכישת מכשיר סלולרי, ישנה תוספת למחיר המוצר של מס קנייה ומכס בגובה של כ-33%. במסגרת התכנית, על עלות המכשיר נידרש להוסיף רק את המע"מ הקבוע בחוק.

עדכון: כחלון חתם על הצו לביטול מס הקנייה על טלפונים סלולריים

כך למשל, אילו רכשנו מכשיר iPhone 7 בחו"ל במחיר כולל של כ-649 דולרים, כלומר, 2381 ש"ח לפי שער הדולר היציג, נשלם עליו רק כ-2,785 ש"ח במקום 3,166 ש"ח לאחר הביטול. מכשיר LG G6 הנמכר בארץ ב-3,350 ש"ח, לאחר ההוזלה נשלם כ-2,800 שקל, חיסכון של כ-550 ש"ח.

לא ברור לפי שעה מתי התוכנית תכנס לפועל והאם זו תהיה תקפה הן על הייבוא הפרטי והן על יבוא מסחרי, כלומר היבואנים של מכשירי הסלולר. באם אכן התקנה החדשה תאושר, מדובר בבשורות משמעותיות של ממש בשוק הסלולר הישראלי אשר צפוי להוזיל במאות שקלים את מחירי הטלפונים החדשים.

פורסם על ידי ‏משרד האוצר‏ ב- יום שלישי, 18 באפריל 2017

תמונה: dikla bassist shafrir cc wikimedia