פחות מיממה לאחר שהתבשרנו על קיצוץ מתוכנן במס הקנייה ברכישה של הטלפונים הסלולריים המיובאים לארץ, השר משה כחלון חתם על הצו אשר צפוי להיכנס לרשומות כבר בימים הקרובים.

המשמעות היא הוזלה אפקטיבית של 15% מהמחירים של הטלפונים הסלולריים המיובאים. במקרה של מכשיר שעלותו 3,400 שקל, לדוגמה, לאחר קיצוץ מס הקנייה יהיה מחירו 2,890 שקל – חיסכון משמעותי של 510 שקל. עם זאת, גם לאחר ביטול מס הקנייה תשלום המע"מ בגובה 17% יישאר ללא שינוי.

ביטול מס הקנייה תקף גם בייבוא אישי דרך חנויות רשת כמו איביי (eBay), אמזון (Amazon) או האתרים הסינים. כך לדוגמה, ברכישת מכשיר שעלותו 150 דולר השווה ערך ל-550 שקל, יצטרך המזמין לשלם רק תוספת מע"מ, כך שהמחיר הסופי יהיה כ-650 שקל במקום 730 שקל לפני ביטול מס הקנייה – מלבד עלויות שילוח ושחרור החבילה, אם יחולו.

האם להמתין?

אם אתם מתכננים לרכוש מכשיר חדש, תוכלו ליהנות כבר בקרוב מהמחיר הנמוך, אולם השינוי בשטח יכול לקחת עוד מספר שבועות. הסיבה היא כי ליבואנים יש מלאים קיימים בארץ שעליהם הם כבר שילמו את מס הקנייה. המדינה לא תזכה אותם, וייתכן מאוד שחלקם יאלצו לספוג את ההפרש. בתקופת הביניים הזו ייתכן ויהיו הבדלי מחירים גדולים בין החנויות ועל כן אנו ממליצים לבדוק את המחיר הסופי ולהשוות לפני הרכישה.

הוזלת מס הקנייה היא חלק מהתוכנית 'נטו משפחה' וכוללת גם ביטול מס הקנייה על סוללות לטלפונים סלולריים וכן כרטיסי SIM. "כולנו יודעים מה הם המחירים האמיתיים של המוצרים האלו בחו"ל ולא נשלים עם המחירים הגבוהים שגובים כאן." אמר כחלון. "במקום שבו ניתן להפחית מסים מבלי לפגוע בתעשייה המקומית – נעשה זאת, במטרה להוזיל את המחירים לצרכנים ולהקל על משפחות עובדות".

קרא עוד:  מצלמה בהפתעה: 5 מכשירים עם מצלמה נשלפת

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.