אמש הודיעה סלקום על זכייתה במכרז לטלפוניה סלולרית שערך צה”ל, ותחליף את מירס שסיפקה את שירותי הסלולר לצבא בשנים האחרונות. סלקום גברה על פרטנר ופלאפון במכרז שנערך באופן מקוון ונבחרה כספקית הסלולר הרשמית של הצבא אשר תספק שירותים לכ-80 אלף מנויים.

הזול ביותר בשוק
על פי ההצעה הזוכה, מחירי החבילה של סלקום יעמדו על סכום של 5.1 אגורות לדקת שיחה – מחיר חסר תקדים בשוק הסלולר הישראלי, זאת בנוסף ל-0.3 אגורות לשליחת SMS, ותשלום חודשי קבוע של 14 ש”ח.  מדובר במחיר הנמוך ביותר לדקת שיחה, וסלקום ירדה למחיר נמוך יותר מפלאפון ופרטנר שנעצרו ב-6 אגורות לדקה. יש המעריכים אף כי המחיר הוא על גבול הרווחיות לחברת סלקום, אולם בחברה מאמינים כי שירותי התוכן והשירותים הנלווים יגדילו את ההכנסות.

מירס שהייתה ספקית הסלולרית של צהל במהלך 6 השנים האחרונות כלל לא ניגשה למכרז, זאת בשל דרישות מקדימות של הצבא לשירותי דור 3 שמירס לא יכלה כמובן לספק, ועל כן נאלצה החברה לוותר על עשרות אלפי לקוחות והפסד כלכלי רב. החברה פועלת בימים אלה להקמת את רשת  GSM בדור 3.9 שתושק בהמשך השנה ותתחרה בשוק כמפעילה רביעית.

חיילים ישלמו פחות
לדברי משרד הביטחון, המכרז יחסוך עשרות מיליוני שקלים למערכת הביטחון בשנה, וכי המחיר יוריד את העלויות לחיילי צה"ל בעשרות אחוזים: "למעשה, במכרז הזה קיבלנו את המחיר הטוב ביותר בשוק. שיפרנו באופן דרמטי את המחיר הנוכחי". יש לציין כי מחיר דקת שיחה הקודם במירס עמד על 10.22 אגורות עם תשלום חודשי קבוע של 15 ש”ח, ובמכרז החשכ”ל שזכתה פלאפון משלמים הלקוחות 8 אגורות לדקה, כך שאכן מדובר בהפרשים גדולים.

קרא עוד:  בתמונות ראשונות: Nokia 7.2 מציג מצלמה משולשת בגוף דקיק

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, אמר בתגובה: "המשפחה הסלולרית הגדולה בישראל מתרחבת. אנו גאים על בחירת צה"ל בסלקום כספק הסלולר ורואים בה הבעת אמון ביכולות הטכנולוגיות והשירותיות שמציעה סלקום לצה"ל ולבני המשפחות".

וכמה אתם משלמים?  הביטו בחשבון החודשי ובואו להשוות ולדבר על זה בדיון בפייסבוק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.