מיזם הסיבים של חברת החשמל ו-IBC עובר לידי סלקום: לאחר דיווחים בעבר, החברה הודיעה הבוקר כי היא חתמה על מזכר הבנות להשקעה ב"אנלימיטד", במטרה להזניק את המיזם קדימה.

לפי המזכר, סלקום תרכוש את אנלימיטד מ-IBC בעבור 100 מיליון שקלים והחברה תהיה הבעלים של 70% מהמניות. 30% הנותרים יהיו בבעלות חברת החשמל, כאשר במסגרת העסקה סלקום תסלק את חובות IBC הנותרים.

לגבי הפריסה המוגבלת כיום, מנכ"ל סלקום ניר שטרן אמר הבוקר במסיבת העיתונאים: "השקעת סלקום ב-IBC תאפשר את המשך פעילותה ואפשרות להציע שירותי אינטרנט על גבי סיב אופטי ל-150,000 בתי אב הנמצאים באזורי הפריסה הנוכחיים. היעד שלנו לפריסת סיבים של סלקום ו-IBC הינו להגיע למעל 500,000 משקי בית בתוך 3 שנים, לכ-900,000 ו-1,200,000 משקי בית אחרי 5 שנים ו-10 שנים, בהתאמה".

דורון כהן, יו"ר חברת אנלימיטד:"זהו אירוע מרגש, אבן דרך חשובה בשוק התקשורת ולצרכן הישראלי. בעוד 3 שנים מדינת ישראל תהיה במקום אחר. החתימה היום מחוללת את המפנה. כל הלקוחות שיש לנו כיום מרוצים מאוד, אנחנו רואים שהציבור צמה לזה וכבר היום יש לנו למעלה מ-200 אלף בקשות להתחבר לסיבים האופטיים של אנלימיטד, ברגע שנגיע ונפרוס באזורם".

מיזם הסיבים של אנלימיטד (Unlimited) יצא לדרך לפני 4 שנים והבטיח לספק מהירות גלישה של 1 גיגה-ביט לכל בית. בפועל מעטים שאכן נהנו מיכולות הרשת וגם זה היה בפריסה מוגבלת למדי. גרעון המיזם הלך ותפח וסלקום הייתה זו שפנתה למדינה בבקשה להשקיע באנלימיטד, זאת בתנאי להקלה בתנאים הרגולטוריים – מה שבסופו של דבר יציל את אנלימיטד מקריסה כלכלית.

קרא עוד:  כמה יעלה OnePlus 7? זמין עכשיו במכירה

מה חשבנו על האינטרנט של אנלימיטד? הנה המסקנות שלנו לאחר ההשקה.