עסקת ענק בשוק התקשורת הישראלי: סלקום הודיעה כי היא רוכשת את גולן טלקום מידי אלקטרה מוצרי צריכה בסכום של כ-600 מיליון שקלים. מדובר בעסקת המיזוג הראשונה בענף מאז רפורמת כחלון שהוזילה באופן משמעותי את מחירי השימוש הסלולרי לצרכנים.

מי שהוביל את המהלך הוא מנכ"ל החברה אבי גבאי, שנכנס לתפקידו רק בחודש שעבר, זאת לאחר שניר שטרן עזב במפתיע את החברה לטובת ניהול של חברת פז. בגולן וויתרו על ההצעה של בזק תמורת סכום גדול יותר של 710 מיליון שקלים מכיוון שסלקום, מעבר למזומנים שתעביר לקופתה של אלקטרה, תוותר בנוסף על חוב של 130 מיליון שקלים עוד לפני רכישת החברה בידי אלקטרה ב-2017.

האיחוד בין סלקום לגולן טלקום יגרום ליצירת מפה חדשה של המנויים בשוק בישראל. כיום לפי הערכות לגולן טלקום כ-900 אלף מנויים ואילו לסלקום, שהיא הגדולה מבין החברות הפעילות, כ-2.5 מיליון מינויים כך שנתח השוק של החברה יגדל לכ-37% מהשוק. הדבר יגרום לצמצום התחרות בענף, מה שעשוי בסופו של דבר לגרום לעליית מחירים לצרכן.

בכירים בענף טוענים כי לא תהיה עליית מחירים בענף בזמן הקרוב ואם כן היא תהיה מתונה יחסית. השוק נותר עדיין עם מפעילות תחרותיות, והצפי הוא שאם אכן תהיה עליית מחירים, היא תתרחש רק בשנה הבאה בתחומים שונים.

רק בסוף חודש שעבר הגישה חברת HOT הצעה לרכוש את פרטנר על כל גזרותיה בסכום של יותר מ-3 מיליארד שקלים, זאת במטרה לחדור לשוק הסיבים האופטיים וכן הטלוויזיה המוזלת פרטנר TV. שתי העסקות כפופות לאישור הרגולטור.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.