רגע לפני שהדור החדש של מכשירי האנדרואיד מגיע רשמית לישראל, הכריזו היום יבואנית מכשירי סמסונג סאני תקשורת ורשת סלקום על השקתו של מכשיר האנדרואיד הבסיסי Galaxy Gio, שהוכרז בתחילת השנה ועתה מגיע לישראל.

להזכירכם, Gio, שפירוש שמו הוא (בין היתר) קיצור של המילה "תכשיט" באיטלקית, הינו מכשיר אנדרואיד למתחילים, המכיל מעבד Qualcomm MSM7227 מומהר ל-800MHz, זיכרון פנימי של כ-160MB, מסך מגע מסוג LCD TFT בגודל 3.2 אינצ' ורזולוצייה של 320×480 פיקסלים, מצלמת 3 מגה-פיקסל, חריץ הרחבה microSD וכל סוגי הקישוריות הרגילים.

בצד התוכנה, מריץ ה-Gio את מערכת ההפעלה Android 2.2 עם ממשק ה-TouchWiz 3.0 של סמסונג, כולל אפליקציות ייעודיות כגון Social Hub לקבלת מידע מהרשתות החברתיות, All Share לשידור מולטימדיה דרך תקן DLNA ואפליקציית ההקלדה Swype, כמו גם כל אפליקציות האנדרואיד המובנות וכ-200,000 האפליקציות הזמינות להורדה מחנות ה-Android Market.

המכשיר נמכר ברשת סלקום החל מהיום, במחיר של 65 שקלים לחודש בחנויות או 58.5 שקלים לחודש באתר האינטרנט. זהו מחיר תחרותי ההופך את המכשיר לאלטרנטיבה כדאית למדי מול מתחריו – LG Optimus One ו-SE Xperia X8 – המצויידים באותו מעבד אך במהירות שעון נמוכה יותר.