חברת גולן טלקום נמכרת לחברת סלקום תמורת 1.17 מיליארד שקל. העסקה נחתמה אמש (ד') והבוקר יצאה הודעה רשמית מגולן טלקום לבורסה. השלמת העסקה כפופה לאישור הממונה להגבלים עסקיים ומשרד התקשורת.

כחלק מהעסקה, סלקום תיקח על עצמה את החוב של כ-450 מיליון שקל שגולן חייבת לה, כך שעלותה של העסקה גדול עוד יותר, אולם מכיוון שגולן הפרה את תנאי הרישיון היא תשלם, על חשבונה, סכום של 270 מיליון שקל למשרד התקשורת.

סלקום בהודעה שהוציאה נאמר כי היא מתכננת לשמור את גולן טלקום כחברה עצמאית: ניר שטרן מנכ"ל סלקום: "זהו צעד נוסף חשוב עברונו ועבור סלקום כקבוצת התקשורת המובילה בישראל. העסקה תאפשר לנו לספק ערך גבוהה במחירים אטרקטיבים. אנחנו מתכוונים לשמור את גולן טלקום כחברה עצמאית ונקבל בזרועות פתוחות את כל עובדי גולן".

מאז שהודיעה גולן טלקום כי היא מחפשת רוכש, מלבד סלקום גם פלאפון והוט מובייל התעניינו ברכישתה, אולם בשל חוב של גולן טלקום לסלקום, והעובדה כי כדי לבצע את המעבר למפעילה מתחרה היה דורש מאמץ טכני גדול להעביר 800 אלף לקוחות לכל רשת אחרת, היה זה מתבקש כי סלקום היא זו שתזכה בעסקה.

שוק הסלולר לאן?

מאז פתיחת שוק הסלולר הישראלי לתחרות ב-2011, נדמה כי הוא אט אט משתנה ולא לטובת הצרכן. רכשיתה של פלאפון את יופון (YouPhone) וסלקום את גולן טלקום, שתי המפעילות הגדולות ביותר מבין החדשות, ללא ספק תשנה את פני השוק וסביר כי המחיר שהתרגל הצרכן לשלם עבור שירותי תקשורת יעלה בעתיד הלא רחוק. ואולם, רבים מעריכים כי העסקה לא תאושר על ידי רשות להגבלים עסקיים כך שייתכן כי הדברים עוד עשויים להשתנות.