לאור ההחלטה כי הלמידה מרחוק תנותב מעתה לשידורים חיים שמשרד החינוך משדר ברשת, סלקום ופרטנר פעלו להתממשק למערכת המקוונת של משרד החינוך, וישדרו את שיעורי הלימוד הרשמיים של שכבות א'-יב', בעברית ובערבית (סה"כ 24 ערוצים), על גבי המסך הביתי של סלקום tv.

ערוצי הלימוד יעלו באופן יומי ובשידור חי החל מתחילת השבוע לכיתות היסודי ולשכבות החטיבה והעל יסודי. השיעורים מועברים על ידי נבחרת מורים בתחומים שונים: עברית, מתמטיקה, מדע וטכנולוגיה, אנגלית ועוד.

השידורים יתקיימו מדי יום בין השעות 08:00-14:00 על-ידי מורים מקצועיים ואיכותיים מהשורה הראשונה, במגוון תחומי לימודי הליבה ועד תכנים מקצועיים.

העברת תכני ערוצי הלימוד המקוונים על גבי מסך הטלוויזיה, מגיעה לאור ההחלטה כי המורים יצאו לחופשה ולא יוכלו לשמור על קשר עם התלמידים באמצעות המייל או קב' הווטסאפ.

היתרון העצום בהעברת תכני הלימוד דרך הטלוויזיה, הוא בהפחתת העומס מהמערכות המקוונות של משרד החינוך (מערכת שידורים לאומית) ובמתן אפשרות לעשרות אלפי תלמידים להישאר מחוברים ללמידה מרחוק בצורה יעילה.

לכל כיתה יוצע שידור התוכן הלימודי הן בשפה העברית והן בשפה הערבית, כך שבפועל יכללו השידורים 24 כיתות מקוונות לשכבות א'-יב', לרבות שיעורי מתמטיקה לכיתות יסודי, לחטיבה ולבגרות.

השידורים יעלו באופן יומי ובשידור חי החל מתחילת השבוע לכיתות היסודי ולשכבות החטיבה והעל יסודי (לא באמצעות ניגון לינקים של יוטיוב). לכל כיתה יוצע שידור התוכן הלימודי הן בשפה העברית והן בשפה הערבית, כך שבפועל יכללו השידורים 24 כיתות מקוונות בהתאמה ל- 24 אולפני השידור של משרד החינוך.

כחלק נוסף בהירתמות החברה בתקופה זו של השבתת מערכת החינוך, סלקום מעניקה לצוותי הלימוד בבתי הספר שירות "כיתה בענן" במסגרתו החברה מספקת סיוע טכנולוגי ללא עלות להפעלת מערך של שיעורי וידאו מרחוק לתלמידים. החברה ערוכה לשימוש גובר ברוחב הפס בימים אלה וביצעה את ההרחבות הנדרשות בעולמות הסלולר, הטלוויזיה והאינטרנט.

*הודעה לעיתונות

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.