"כמות הסיכונים על טלפונים סלולריים עולה באופן מתמיד. כמות הנוזקות למכשירי סלולר יותר מהוכפלה בשנתיים האחרונות בלבד", כך העלו בדיקות שערכה חברת מעבדת קספרסקי, המתמחה באבטחת תוכן וניהול איומים. "בינואר 2011, איתרה קספרסקי 154 משפחות שונות של נוזקות לסלולר עם 1,046 קשרים, 2% מתוכם נועדו לפגוע במערכת ההפעלה אנדרואיד", אומרים חוקרי מעבדת קספרסקי, המיוצגת בישראל על ידי חברת פאוור תקשורת.

"כמות ההתקפות על משתמשים ניידים תלך ותגדל", אומר יוג'ין קספרסקי, מנכ"ל ומייסד מעבדת קספרסקי בתערכות סביט שנערכה בגרמניה. "מכשירים סלולרים מהווים מטרה אטרקטיבית לפושעי סייבר משום שיותר ויותר שירותים ניתנים באמצעות הטלפון הסלולרי, בדומה לשירותים הניתנים במחשב האישי". על פי קספרסקי, "מכשירים סלולריים ומחשבים אישיים יהיו חשופים לסיכונים זהים בקרוב מאוד".

"בשנים שיבואו החיים הדיגיטליים שלנו יתרכזו באופן חזק יותר סביב השימוש במכשירים ניידים – בין אם זה בעבודה, בצפייה בסרטונים, בהשתתפות ברשתות חברתיות או כאשר אנו נהנים מקניה בחנות מקוונת", הוסיף יוג'ין קספרסקי. "עם זאת, בחיים המקצועיים שלנו, נשתמש הן בשירותים בסלולר והן ביכולות המסורתיות של המחשב האישי. זירת הפשע הקיברניטי תסתגל לשינויים הללו ותרכז את ההתקפות שלה הן במשתמש הביתי והן במשתמש הארגוני באינטרנט".

לדברי אילן פרוימוביץ, מנכ"ל טכני של פאוור תקשורת, נציגת מעבדת קספרסקי, "בימים אלו משיקה קספרסקי את תוכנת האבטחה שלה לסמארטפונים – Kaspersky Mobile Security 9. התוכנה מספקת למשתמשים פתרון אבטחה חדשני ומתקדם אשר מספק מענה לכל האיומים האחרונים. התמיכה בפלטפורמות של אנדרואיד ובלקברי מצטרפת להיצע הקיים אשר כולל את Windows Mobile ואת סימביאן.

קרא עוד:  וואן פלוס הכריזה רשמית על OnePlus 7 Pro עם מצלמה נשלפת ומחיר יוקרתי

על פי פרוימוביץ, לא משנה אם אתה משתמש בסמארטפון לעבודה, משחקים, לשמירת קשר עם המשפחה והחברים, או סתם לשמירה על זמינות. תוכנת האבטחה של קספרסקי תוכננה כך שהיא תוכל להתמודד עם שורה ארוכה של איומים כגון: נוזקות, דואר-זבל, חסימת שיחות לא-רצויות, הצפנת נתונים ומידע מעיניים חטטניות, איתור מכשירך אם הוא אבד או נגנב, ניטור הפעילות של ילדיך ואפילו מידע מדויק לגבי מקום הימצאותם".

 

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.