המחשב והסמארטפון שלכם הם עדיין שתי ישויות נפרדות. לכל אחת מערכת הפעלה שונה, יישומים שונים וממשק שונה. החלום לשילוב ואינטגרציה של עולם ה-PC לעולם הסלולר עדיין לא קורה, זאת למרות שחברות רבות פועלות בתחום. פרויקט חדש בקיקסטרטר רוצה להפוך את הסמארטפון האישי שלנו למחשב נייד ולגרום למשתמש לעבוד בעולם אחד. Casetop הוא הפרויקט והרעיון הוא להטמיע את הסמארטפון בעמדת עגינה הכוללת מסך גדול ומקלדת כמו בלפטופ ולהציג את מסך המשתמש בצורה גדולה ונוחה, ובו בזמן להטעין את הנייד.

ה-Casetop מותאם לרוב הסמארטפונים הבולטים בשוק התומכים ביציאת וידאו (MHL/HDMI) ותקשורת Bluetooth וזה כולל את מכשירי האנדרואיד, האייפון והבלקברי האחרונים. הוא בעל מסך, כרגע לא מגע, בגודל 11.1 אינצ’ ברזולוציית 720p, עם סוללה פנימי חזקה המסוגלת להטעין את הנייד, רמקולים סטראופוניים, מקלדת מלאה (78 מקשים) ואפליקציה המנצלת את מסך המגע של הסמארטפון כמשטח מגע לעכבר.

המחיר לא ממש זול אבל גם לא מאוד יקר, כאשר המפתחים ידרשו $250 לעמדת העגינה הזו אם וכאשר הם יצליחו לגייס את הכספים שדרשו בקיקסטרט העומדים על סכום של $300,000 לפחות וכרגע עדיין לא הצליחו לגייס רבע מהסכום. למפתחים יש גם תוכניות רבות כמו להפוך את המסך למסך מגע, לשפר רזולוציה וחיי סוללה, אבל זה כבר תלוי בתורמים הנדיבים שיניעו את הפרויקט קדימה. שווה השקעה? אם כן כנסו לעמוד הפרויקט.

קרא עוד:  מיקרוסופט מקדמת את דפדפן ה-Edge בפרסומת בתפריט ההתחל

וידאו: Casetop במציאות

הרעיון בטח לא חדש וניתן למצוא אצל היצרניות השונות פיתוחים דומים אחרים. כך מוטורולה הייתה בין הראשונות להציע את WebTop על מכשירי ה-Atrix שנמכר אגב ב-$100 פחות מה-Casetop אולם הצלחה רבה לא נרשמה לו, וגם אסוס השיקה את הדור השני לסמארטפון עם תחנת הטאבלט הלא הוא ה-Padfone 2.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.