כבר רכשתם לעצמכם זוג משקפי מציאות מדומה? כן אלה מקרטון או מפלסטיק הנמכרים ברשת בכמה שקלים והופכים כל מכשיר חכם למכונת תלת מימדית מגניבה המאפשרת לשחק במשחקים, לצפות בוידאו ולהשתמש באפליקציות בתלת מימד ללא צורך באבזור מיוחד ויקר. אם יש לכם מכשיר אנדרואיד או iOS, משקפי מציאות מדומה (VR) וגם בקר משחק המתחבר לטלפון או למשקפיים (לא חובה), אז ברשת ניתן למצוא לא מעט אפליקציות שינצלו את המשקפיים להנאה מרבית. החלטנו לאסוף עבורכם של כמה אפליקציות מומלצות.

Cardboard: כך תתחילו

קודם כל ולפני הכל, אנחנו חושבים שכדאי להתקין את האפליקציה הרשמית של Google Cardboard דרכה תוכלו לקבל המלצות איך להשתמש במשקפיים, לצפות בסיור מודרך, להוריד אפלקיציות דוגמה וגם ליהנות מתוספות חביבות כמו סיור במבט ממעוף הציפור ב-Google Earth, לצפות בתמונות שצילמתם ב-Photo Sphere וגם לצפות בסרטונים שלכם על מסך ענק. שימושי ובהחלט לא מזיק.

המחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד | iOS

Fibrum Roller Coaster VR: רכבת הרים

אם רק התחלתם להכיר את עולם המציאות המדומה או רוצים לתת הדגמה לחבר, Fibrum Roller Coaster VR זו הדרך להתחיל. יושבים בתוך רכבת הרים כשמסביב נופים מרהיבים בג’ונגל ורעשי ציפורים וצרצרים נשמעים ברקע. פשוט להסתכל מסביב ולהתמכר.

המחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד | iOS

Vanguard V: פיצוצים בגלקסיה

קשה לנו לחשוב על סביבה טובה יותר למשקפי מציאות מדומה מאשר החלל, ו-Vangurd V מנצל היטב את העולם הפתוח הגדול ביותר שיש. זהו משחק פעולה ממכר בו משוטטים ברחבי החלל וצריך לחמוק מסלעים ענקיים, יצורים מוזרים ודברים אחרים שנקלעים למסלול ומנסים לחסל את השחקן. המשחק אמנם אינו מוצע עדיין כגרסה סופית, שכן הוא עדיין בפיתוח, אבל גם כך הוא מלהיב ומהנה.

קרא עוד:  הסוף למגבלות? אפל עשויה לאפשר בחירת אפליקציות ברירת המחדל ב-iOS

המחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד

Lamper Cardboard: First Flight: החרק שבמבוך

במשחק Lamper Cardboard: First Flight משחקים כחרק קטן וידידותי העף ברחבי ג’ונגל עמוס בצמחייה. החרק, Lamper שמו, ברח מביתו בשל התקפה של חרקים אחרים ותפקיד השחקנים הוא להביאו לחוף מבטחים, ובדרך לאסוף מטבעות ונקודות. המשחק מוצע בחינם ונחשב לאחד המוצלחים בתחום המציאות המועשרת.

המחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד | iOS

Vrse: העולם בתלת ממד

אם לא הספקתם עדיין להצטייד בבקר משחק או במשקפיים עם שלט או, אם אתם סתם רוצים להתבונן בנופים מרהיבים, Vrse מציע לכם בדיוק את זה. האפליקציה כוללת מספר מקומות בעולם שצולמו עם מצלמת תלת ממד ווגם כמה בדיוניים. הם מלווים בהסברים ומוזיקה הגורמים למשתמש להרגיש כאילו הוא נמצא במקום. צפו בדוגמה מהוידאו (הזיזו עם העכבר).

המחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד | iOS

Titans of Space: להעשיר את הידע

אפליקציה נוספת שהפעילות בה מתרחשת בחלל היא לא משחק, אלא יותר כלי לימודי, אבל מסקרן מאוד. הוא מספק למשתמשים מידע ועובדות לגבי כוכבי הלכת ומערכת השמש שמסביבנו. עושים זאת מנקודת מבט של ישיבה בתוך חללית קטנה המסתובבת לה בחלל, ומקבלים נתונים רבים על הכוכבים השונים.

המחיר: חינם (רכישה בתוך האפליקציה)
להורדה: אנדרואיד

!Caaaaardboard

המשחק בעל השם המשעשע הוא למעשה גרסת מציאות מדומה של המשחק !AAAA, בו מעופפים ברחבי מבנה הנמצא בחלל וצריכים להתחמק מקורות פלדה ומכשולים. בדרך גם צריך לעבור דרך כמה נקודות ציון ולקבל נקודות עד שמגיעים לקרקעית. המשחק מאתגר עוד יותר בעת שימוש במשקפי התלת ממד הוא רב וגם יכול לגרום לסחרחורת.

קרא עוד:  משתמש הצליח ליצור ממשק של חלונות 10 על אנדרואיד

המחיר: $1.99
להורדה: אנדרואיד

Sisters: סיפורי רוחות

אם אתם חובבי סרטי אימה, אז אתם תאהבו את Sisters. בקצרה, בעת ישיבה חדר חשוך בזמן סערת רוחות, צצה בובה של ילדה קטנה ומפחידה. לפתע דלת נטרקת והיא נעלמת, ואז מתחילים לנסות למצוא אותה ולהסתובב בחדר. לא נהרוס לכם את ההמשך, אבל מומלץ לשבת ולאחוז טוב טוב בכיסא. לא לבעלי לב חלש.

להורדה: אנדרואיד | iOS

יש עוד לא מעט משחקים ואפליקציות למציאות מדומה (VR) אך חשוב שתרכשו משקפיים איכותיים המיוצרים מפלסטיק ולא מקרטון, כך תזכו לחוויית שימוש טובה יותר. מכירים עוד? המליצו בתגובות.