גוגל (Google) הוציאה גרסה חדשה לאפליקציית Cardboard Camera, אשר תומכת כעת גם במערכת ההפעלה iOS של אפל (Apple). באמצעות האפליקציה ניתן לצלם תמונות ב-360 מעלות אשר מותאמות לשימוש במשקפי מציאות מדומה (VR), ולשתף אותן במדיה החברתית.

כל שצריך לעשות הוא לאחוז במכשיר האייפון או האייפד לאורך ואז להסתובב במקום תוך כדי צילום, בדומה לצילום תמונת פנורמה. אלא שהאפליקציה של גוגל מוסיפה לתמונה עומק – אובייקטים רחוקים בתמונה אכן נראים רחוקים ואובייקטים קרובים יותר באמת נראים קרובים, במקום תמונה אחת שטוחה בזווית "עין הדג". בשימוש במשקפי מציאות מדומה, התמונה נראית אף אחרת בכל עין, מה שמקנה לה תחושה של תלת מימד. בנוסף האפליקציה מוסגלת גם לשמור קטע סאונד קצר בנוסף לתמונה, מה שתורם להעצמת החוויה.

cardboardcameraios

כדי לשתף את התמונות שצולמו דרך האפליקציה צריך להוסיף אותן לאלבום תמונות וירטואלי וללחוץ על כפתור ה"שתף". האפליקציה יוצרת אוטומטית לינק לתמונה, אותו ניתן לשלוח בהודעה, אימייל או פוסט ברשת החברתית בו יכולים לצפות כולם. משתמשים יכולים להשתמש במשקפי ה-VR שלהם, כמו למשל Google Cardboard, כדי לצפות בתמונה במציאות רבודה. לפי גוגל, כ-5 מיליון תמונות כאלו כבר נוצרו מאז שהושקה האפליקציה באנדרואיד בשנה שעברה.