קנוניקל (Canonical) השיקה את Ubuntu 19.10 Eoan Ermine, הגרסה החדשה של הפצת הלינוקס (Linux) שנחשבת לפופולרית במיוחד בקרב חובבי סביבת העבודה הזו, במיוחד בהיבט הצרכני שלה. הגרסה החדשה מבוססת על ליבה 5.3, הליבה המעודכנת של לינוקס.

המערכת החדשה, שכמו תמיד נקראת על שם חיה מיוחדת – והפעם מדובר בחולד חורפי – מציעה כמה שיפורים בשולחן העבודה, אבל כנראה שהשינוי העיקרי שלה, שבוצע לטובת חובבי הלינוקס שרוצים גם לשחק משחקים באיכות גבוהה, הוא ההטמעה של מנהל התקן רשמי של Nvidia ישירות בקובץ ה-ISO של מערכת ההפעלה, כך שהמערכת מוכנה מההתקנה הראשונית שלה להרצת משחקים, ואין צורך להוריד ולהתקין את מנהל ההתקן תוך כדי תהליך ההתקנה של Ubuntu. המערכת גם מציעה כעת תמיכה בכרטיסי התצוגה החדשים של AMD המבוססים על ארכיטקטורת Navi ומיוצרים בתהליך של 7 ננו-מטר.

שולחן העבודה מבוסס כעת על Gnome 3.34 עם שיפור ביצועים בהיבט של מהירות העבודה במטרה לספק חוויית שימוש חלקה יותר. גרסה של של Gnome צורכת פחות משאבי מערכת, כך שהיא אמורה לפעול באופן חלק יחסית גם עם מעבדים חלשים משהו. מעבר לתיקונים הנדרשים בתפעול, אחת התכונות החדשות שהיא מציעה ב-Ubuntu היא יכולת לקבץ בגרירה צלמיות של יישומים לתוך תיקייה אחת בקלות רבה יותר.