בעוד שמיקרוסופט מנסה ללא הרף לדחוף קדימה את מחשבי ה-Surface על מנת ליצור תחליף יעיל למחשבים הניידים כפי שמעיד הדגם האחרון Surface Pro 4, נראה כי לחברה יש תכניות אחרות עבור סדרת הטאבלטים שלה. תמונה חדשה שהודלפה על ידי על ידי המדליף הידוע, Evan Blass, חושפת שילוב של מכשיר חדש שפותח על ידי הצמד מיקרוסופט ונוקיה, מהלך שרבים דנו עליו, אך המכשיר המסתורי הנקרא מרקורי (Mercury) – שמעולם לא יצא לאור.

מדובר בטאבלט ללא ספק, כלומר לא טלפון כזה או אחר אולם ייתכן כי בחברה כן ייעדו לו תמיכה בתקשורת סלולרית שכן לא מדובר במכשיר גדול מאוד, 8 אינץ' לכל היותר, אבל מה שבטוח שהוא היה אמור לרוץ על מערכת ההפעלה חלונות. על פניו, מדובר בפרויקט בשלבים הסופיים של תכננו, אך הוא נגנז על ידי החברה עוד לפני שהספיקה לצאת אל הפועל.

מלבד עובדות אלו, אין הרבה מה לומר על המכשיר, עם זאת, במבט מקרוב ניתן לראות כי הוא דומה מעט ל-Lumia 2520, טאבלט שהשיקה נוקיה לפני כשנתיים אשר רץ על Windows 8.1 RT.

למרות אמינותו של בלאס במקרים רבים, ההדלפה הגיעה כמעט וריקה מתוכן, וככל הנראה הטאבלט לא פותח בתקופה האחרונה, לכן לעולם לא נדע האם מיקרוסופט אכן תכננה להשיק טאבלט שכזה.