האם יש גבול לשיגעון הטאבלטים העכשווי? כנראה שלא. אם חשקה נפשכם במשהו שונה לחלוטין, מה דעכתם על טאבלט שמערכת ההפעלה שלו היא OS X של אפל (Apple) במקום iOS הידועה של אותה חברה בדיוק? לא, אפל עוד לא התחילה למכור טאבלטי iPad  שמבוססים על מערכת ההפעלה שלה שמיועדת למחשביה הנייחים והניידים. מי שמציעה לכם את זה היא חברה בשם ModBook, ובהחלט מדובר במשהו שונה לחלוטין.

ModBook מציעה, למי שמעוניין בכך, המרה של מחשב נייד מסוג MacBook Pro לטאבלט, כך שמדובר למעשה, או לפחות כשהתוצאה הסופית תגיע לשוק, בטאבלט שמבוסס על מערכת ההפעלה הסגורה האחרת של אפל ומציע, מעבר לעוצמה אדירה, גם מסך גדול במיוחד.

ה-ModBook Pro הוא למעשה מעטפת שמתלבשת על המערכת הבסיסית של ה-MacBook Pro, כולל כמובן מסך ה-13.3 אינץ' ברזולוציה של 1,280×800 פיקסלים, ומספקת לו את יכולות המגע הנדרשות מטאבלט. המעטפת הזו מבוססת על מסך ForceGlass עם טכנולוגיה של Wacom שמספקת 512 רמות של רגישות ללחץ של עט, עם קצב זיהוי של 133 לחיצות לשנייה. Wacom ידועה בתור חברה שמייצרת לוחות ציור ושרטוט ממוחשבים מבוססי שימוש בחרט, וב-ModBook משתמשים בטכנולוגיה הזו כדי להציע את הטאבלט שלהם, כולל החרט, או העט הדיגיטלי כפי שהם מכנים אותו.

מה בצד של החומרה? אינטל (Intel) בעיקר כמו כל המחשבים שפל מציע כיום. המפרט המוצע הוא פחות או יותר ככה: מעבר Core i5 כפול ליבה במהירות 2.5 ג'יגה-הרץ או מעבד Core i7 כפול ליבה במהירות 2.9 ג'יגה-הרץ, עד 16 ג'יגה-בייט זיכרון RAM, כונן SATA בגודל 2.5 אינץ' שמציע עד 1 טרה-בייט בצורתו המכנית ועד 960 ג'יגה-בייט אם בוחרים ב-SSD, צורב DVD, תמיכה ב-WiFi ובבלוטות' 4.0, חיבור USB 3.0, חיבור Thunderbolt, חיבור FireWire 800, חריץ לכרטיס SDXC וסוללת ליתיום פולימור בנפח של 63.5 וואט/שעה.

כמו בכל מחשב מקינטוש מודרני, בעזרת היישום BootCamp ניתן לתקין גם את חלונות 7 בגרסת 32 או 64 סיביות, כך שבסופו של דבר מדור במחשב שיכול להפעיל כל תוכנת מחשב כמעט שקיימת היום בשוק.

החברה עוד לא מסרה פרטים אודות תחילת ההפצה או מחירים, אבל כך או כך, אין ספק שמדובר במשהו מיוחד וגם מאוד כבד יחסית לטאבלטים אחרים. מכיוון שמדובר בחומרה בסיסית מאוד יקרה, הוא גם לא יהיה זול ובטח שהוא לא יהיה קל משקל.

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.