ככל שכמות התוכן הדיגיטלי שלנו גדלה, כך עולה גם הדרישה שלנו לאחסון. משום שלמחשב הביתי אין אפשרות להכיל מספר רב של דיסקים, ישנם פתרונות מקצועיים הנקראים NAS. לאחרונה החל התחום בגדילה משמעותית בשוק הביתי, כך ה-NAS משמש כשרת איחסון מרכזי לכל בני הבית החל מניגון מדיה (סטרימינג) ברשת הביתית והעברת קבצים בין המחשבים. ה-NAS לא רק שומר לנו את הקבצים, אלא גם שומר על המידע מפני נפילות על ידי שימוש במערך של דיסקים (RAID).

וויל אורבינה מארה”ב לקח על עצמו פרויקט ובדק כמה דיסקים ניתן להכניס לקופסה קטנה ומעוצבת בגודל קופסת נעליים. התוצאה: שרת NAS בשם Black Dwarf אשר הצליח להכיל לא פחות מ-8 דיסקים שסיפקו 16TB אחסון מקסימלי. את הקופסה בנה אורבינה מבסיס אלומיניום משולב פלדה הכוללת כרטיס מחשב קטן עם מעבד Atom N270, זיכרון 2GB DDR2 ובקר RAID, כך יצר לעצמו מפלצת קטנה המגיעה לביצועי כתיבה של 88 מגה לשניה לכתיבה ו-260 מגה לשניה לקריאה, כמעט מהיר כמו דיסק SSD. לצד שמונת הדיסקים, הוסיף אורבינה שני דיסקים 2.5” בנפח 320GB זאת לשימוש הורדות ב-BitTorrent בזמן השוטף.

לא רק שה-Black Dwarf מציע נפח אחסון גדול, אלא הוא גם נראה נהדר. למעשה, תוכלו לראות את הדיסקים בזוית בקופסה השקופה והמעוצבת. לא שתושיבו אותו מתחת לטלוויזיה, אבל בהחלט לא היינו מסתירים זאת בארון. איך הוא עשה זאת? אתם מוזמנים לצפות בוידאו בהמשך ומגוון התמונות שצילם ולנסות בעצמכם. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.