החודש הראשון של 2011 היה חודש טוב לדפדפן כרום (Chrome) מבית גוגל (Google). למעשה זה היה החודש הכי טוב שלו מאז הוא הושק לראשונה בגרסתו הראשונה לפני פחות משנתיים. קצת לפני שהחברה השיקה את גרסתו ה-9 היציבה, או הסופית, הוא הצליח לפרוץ, לפי נתוני NetMarketShare, את קו עשרת האחוזים בנתח השוק שלו וביסס את מעמדו כדפדפן השלישי בגודלו בעולם כולו, כשההתייחסות היא לסוג הדפדפן ולא לגרסה שלו. זה מגיע אחרי שבחודש האחרון עלה הדפדפן בעוד 0.72%, עלייה זהה לעלייה בדצמבר 2010.

safari_logoבמקביל, איך לא, נמשך הכרסום במעמדו הגלובלי של אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer). לפי נתוני ינואר  צנח הדפדפן ל-56%, על גרסאותיו השונות. חודש טוב היה גם לספארי (Safar) של אפל (Apple) שעלה במהלך ינואר ב-0.41% כדי לחצות לראשונה את קו 6 האחוזים ולהגיע ל-6.3% מהשוק. מדובר בשנה כמעט של עליות רצופות לדפדפן שנמצא כברירת מחדל במכשירי ה-iPhone וה-iPad. פיירפוקס (Firefox) ממשיך לדשדש צעד למעלה וצעד למטה. החודש זה היה צעד קטן למטה אל 22.75%. אופרה (Opera), הדפדפן שלעדתנו לא זוכה למספיק הערכה, אמנם מציג עלייה שלישית ברציפות אבל עדיין לרמה נמוכה של 2.28% מהשוק.

מבחינת גרסאות הדפדפנים מוביל אינטרנט אקספלורר 8 בבטחה עם 34.17%, עלייה של יותר מאחוז, ואילו כרום בגרסתו השמינית עלה בחודש האחרון ביותר משני אחוזים אל 9.33% מהשוק. אינטרנט אקספלורר 6 וגם 7 ממשיכים במגמת ההיעלמות מהשוק, ופיירפוקס 3.6 שומר על מעמדו כשני בשוק עם 18.55%.

קרא עוד:  מחקר: פייסבוק וגוגל עוקבת אחריכם במצב מוסתר בדפדפן, גם באתרים למבוגרים

מה לגבי מהדורות הבטא של הגרסאות הבאות של הדפדפנים המובילים? כולן ביחד לא עוברות את קו שני האחוז מה שמראה שהרוב המכריע של המשתמשים מעדיפים לחכות להכרזה סופית.

ומה קורה בישראל? אינטרנט אקספלורר ממשיך לשלוט ברמה עם 63.68% בחודש האחרון, אבל במקום השני בישראל ממוקם שוב כרום עם 21% לעומת 12.91% של פיירפוקס.

StatCounter-browser-IL-daily-20110101-20110131-bar