כרום, פיירפוקס או ספארי, מה הדפדפן הטוב ביותר? האתר Toms Hardware לקח למבחן את הדפדפנים המובילים לבדיקה תחת Windows הכולל את Opera, Firefox, Safari, IE 9 ו-Chrome ותחת מערכת Mac OS את Safari ו-Firefox.

צוות האתר ביצע 53 מבחנים שונים כמו מהירות טעינת דפים, תמיכה ב-HTML5, זמן טעינה ראשוני, שימוש בזיכרון ועוד ובסיוע של תוכנות בדיקה כמו SunSpider ו-GUI Mark2.

תחת מערכת ה-Windows, דפדפן ה-Firefox זכה במקום הראשון, זאת למרות שלא בכל הקטגוריות הוא הצטיין. ולמרות זאת, בתוצאה הכללית הוא הראה יכולות מצוינות פרט למבחן ה-CSS בדומה לתוצאה שהתקבל ב-Mac. אחרי השועל במקום השני הגיע ה-Chrome ובמקום האחרון, איך לא, דפדפן ה-Internet Explorer 9.

בעוד דפדפן ה-Safari הגיע למקום האחרון לגרסת ה-Windows, תחת Mac OS הוא השיג את המקום הראשון בקלות יתרה והציג ביצועים טובים ברוב הקטגוריות הכוללים את HTML 5 וצריכת זיכרון בזמן שהציג מספר מצומצם של חולשות מול המתחרים. Firefox ו-Chrome הראו שיפור יחסי בגרסאות האחרונות על מערכת ה-Mac אך עדיין יש להם עוד פער לסגור מול ה-Safari כש-Chrome זכה במקום השני.

אז Toms Hardware בחרו בפיירפוקס, מי הדפדפן המועדף עליכם ומדוע? ספרו לנו בתגובות

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.