הבלאגן בתחום חנויות המשחקים רק הולך וגדל. Epic Games כבר מציעה מספר כותרים בלעדיים אצלה בחנות, אבל למרות שהמפתחים נהנים השחקנים דווקא פחות. החברה פנתה ל-Steam המתחרה והציעה: הקטינו את הרווחיות על המשחקים ונפסיק עם הבלעדיות.

בחנות של Epic נמצאים כיום מספר כותרים כגון Borderlands 3, World War Z, Metro Exodus, Control ועוד. כך כאשר שחקנים מעוניינים לשחק באחד הכותרים הללו, הם יכולים לעשות זאת רק מהחנות של Epic ולא מ-Steam.

אחרים רואים בחנות כמשהו טוב. Epic Games מחלקת את הרווחים שהיא מקבלת ממשחקים שהיא מוכרת בכך שנותנת 88% למפתחים ו-12% לעצמה. לעומת זאת, Steam נותנת 70% למפתחים ולוקחת 30% לעצמה.

בניסיון להגיע להסכם, מנכ"ל Epic טים סוויני (Tim Sweeny) צייץ בטוויטר כי אם Steam "יתחייבו באופן קבוע לתת 88% מהרווחים לכל המפתחות והמפיצות, Epic יבצעו נסיגה מבלעדיים וישקלו אפילו להתחיל למכור את המשחקים שלנו ב-Steam".

סוויני המשיך ואמר כי "מהלך כזה יהיה רגע אדיר עבור ההיסטוריה של המחשב האישי וישפיע על פלטפורמות אחרות לדורות הבאים. חנויות יחזרו להיות מקומות בהן אתם רק קונים דברים במקום להיות מס הכנסה עבור מפתחות."

כעת נשאלת השאלה האם Steam אכן תסכים לרדת לנתח של 12%. בהחלט אפשר להיות אופטימיים ולראות לאן ההצעה הזאת תוביל.

פורסם לראשונה באתר Vgames