ניידות היא שם המשחק גם כשהמכשיר בו משתמשים או בודקים הוא רמקול, והניידות של SoundLink Micro מבית Bose היא אחת מהטובות ביותר בתחום. הסיבה? מדובר ברמקול קטן שאפשר לקחת כמעט לכל מקום, ואפילו להיכנס איתו למים. השאלה האם הניידות באה על חשבון האיכות והעוצמה, וזה בדיוק מה שבדקנו בסקירה הזו.

מבחוץ לבפנים

SoundLink Micro הוא רמקול קטן מידות, הרבה יותר מרוב הרמקולים הניידים שראינו בתקופה האחרונה. גובהו ורוחבו 9.9 ס"מ, עוביו 1.4 ס"מ ומשקלו הכולל 289 גרם, וכמו שהוזכ רלעיל בהחלט אפשר לומר בלבד. הוא זמין בצבעים שחור, כתום וכחול והוא מצופה בכיסוי סיליקון מט נעים למגע. היתרון הבולט של הרמקול הזה הוא העמידות בתקן IPX7, מה שאומר שניתן לצלול איתו לעומק של כמטר למשך 30 דקות.

כרמקול המיועד להיות עמיד בפני פגעי מזג אוויר העיצוב שלו מאוד מותאם לשימוש מחוץ לבית. בחלק האחורי, לדוגמה, יש רצועת גומי עם תפס תחתון המאפשרת לתלות את הרמקול על רצועה של תיק או לעמוד בשטח. לחלופין ניתן להעמיד אותו על שולחן ובזכות החיפוי סיליקון גם תנודות חזקות לא יפילו אותו.

בחלקו הקדמי של SoundLink Micro יש שלושה כפתורים הממוקמים מעט מעל הגריל. שני הכפתורים הקיצוניים מיועדים לשליטה בעוצמת השמע ואילו הכפתור האמצעי משמש למספר פונקציות כמו הפעלה/השהיה של הניגון, לענות לשיחות או אפילו להעביר שירים בהתאם למספר הלחיצות על הכפתור.

בחלק העליון יש עוד שני כפתורים: כפתור כיבוי והפעלה וכפתור צימוד בלוטות'. כן מוצאים בחלק העליון נורות לד המספקות חיווי למצב הסוללה וכן למצב חיבור הבלוטות'. אם זה לא מספיק Bose הטמיעה ב-SoundLink Micro גם סייעת דוברת אנגלית המספקת הנחיה לדברים שצריך לעשות בהפעלה הראשונה, כולל הוראה להוריד את האפליקציה Bose Connect כדי להתחבר.

אפליקציה זו מאפשרת לחבר את הרמקול למכשיר, ומעבר לכך גם מספקת יכולות נוספות כדוגמת פונקציה לחיבור מספר רמקולים זה לזה במצב Party Mode, אפשרות לבחון את מצב הסוללה או להגדיר כיבוי אוטומטי כשאודיו לא מוזרם כדי לחסוך בסוללה.

איכות סאונד – סטריאו במונו

SoundLink Micro, כאמור, קטן מידות, ויש לכך השלכות. מאחורי הגריל המכסה מחצית מהחלק הקדמי, Bose בחרה ללכת על רמקול בודד ולא זוג רמקולים, אבל כפיצוי היא שילבה אותו עם רדיאטור בס פסיבי, והוא דואג להגביר את עוצמת הבס.

אמנם לא מקבלים סאונד סטראופוני מהרמקול הקטן הזה, אבל כן זוכים לעוצמת קול עוצמתית במיוחד ומפתיעה למדי לנוכח מידותיו.

בדקנו את הרמקול בעבודה עם מספר שירים, במיוחד כאלה שהבס בהם מורגש והרמקול הצליח להדגיש את הבס באופן עוצמתי יחסית, הרבה יותר מאשר UE Wonderboom שבדקנו אצלנו. עם זאת, העובדה כי מדובר ברמקול בודד דורשת לכוון אותו לכיוון המשתמש, שכן מספיק ומסובבים אותו מעט ואיכות הסאונד יורדת פלאים, מה שלא קורה לדוגמה ב-JBL Flip 4 המצויד בזוג רמקולים אך מידותיו הפיזיות גדולות יותר.

SoundLink Micro מצויד בסוללה מובנית המספיקה לעד 6 שעות שימוש. חיבור הטעינה הוא microUSB והוא ממוקם בחלק העליון, ולדאבוננו גילינו כי הוא ללא כיסוי המגן עליו מפני אבק ולכלוך. אין גם חיבור 3.5 מ"מ כך שלא ניתן להשתמש בו להאזנה בחיבור להתקנים אחרים כמו נגני מוזיקה.

השורה התחתונה

Bose SoundLink Micro הוא רמקול קטן אבל מפתיע בביצועים. הוא לא מיועד למי שמחפש את חווית הסאונד המלאה, אלא כפתרון נוח וקטן לנשיאה מחוץ לבית ובדגש על טיולים בטבע. עוצמת הקול חזקה והאס עוצמתי, הסוללה בהחלט מספקת והיכולות לחבר מספר רמקולים יחדיו דרך האפליקציה הוא בונוס נחמד.

מחירו של SoundLink Micro הוא 599 שקלים. לא זול בהשוואה למתחרים בשוק, אך על מידותיו הקטנות כנראה משלמים יותר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.