היכולת להשתמש בטכנולוגיה כדי לנטר אחר חלק מהדברים המפריעים לאנשים אלו או אחרים בחיי היומיום, וגם לשפר את המצב בעקבות כך, חשובה מאוד. בין אם מדובר במעקב אחר מצב בריאותי, פעילות גופנית או איכות השינה, בכל מקום בו הטכנולוגיה יכולה לסייע, מה טוב. אפשר גם לומר לאחרונה, גם מה ירבו כי יותר ויותר חברות נכנסות לתחומים האלה, כולל יצרנית מוצרי האודיו בוז (Bose) שהציגה את Sleepbuds, אוזניות שנועדו לסייע בשינה רגועה ונעימה יותר.

בעצם, אל תקראו להן אוזניות

Sleepbuds נראות כמו אוזניות קטנות, אבל לא מדובר באוזניות במלוא מובן המילה. הן מתחברות לטלפון בדומה למוצרי בלוטות' אחרים, אבל לא ניתן להאזין בהן למוזיקה מהמכשיר באופן כללי. השימוש בהן מתבצע רק באמצעות אפליקציה ייעודית שלה מספר פונקציות שונות ומוגבלות.

הייעוד של Sleepbuds הוא להפחית רעשי סביבה ובמקביל גם לסייע בריכוז כדי לעזור להשיג שינה טובה יותר. הן עושות זאת על ידי מיסוך רעשים חיצוניים בעזרת שימוש ברעש מונוטוני המכונה גם 'רעש לבן'. כאמור השליטה והתפעול הם באמצעות האפליקציה המציעה מגוון של רעשי רקע שמטרתם לסייע לשינה שלווה.

סובלים מנדנודי שינה? אוזניות שינה Bose Sleepbuds

הן אמנם מיועדות לשינה אבל לא רק. אפשר להשתמש בהן גם במהלך העבודה לשיפור הריכוז, כדי להקטין את עוצמת השאון שעושים ילדי השכנים, רעש של מוזיקה, ריכוז בזמן לימודים, וכן, גם כדי לישון טוב יותר ליד בן זוג שנוחר בלילה.

לישון איתן

כאוזניות המיועדות לשינה, נדרש כי הן לא יהיו בולטות ולא יפריעו במהלך הלילה במיוחד כאשר ישנים על הצד. לכן בוז שמה דגש על העיצוב המינימליסטי והחומרים הנעימים מהם הן מיוצרות, וצמצמה עד כמה שניתן את גודלן. הן יושבות היטב באוזן, כאשר אטם הסיליקון נועד להיכנס לתוך האוזן ואילו הקשת נועדה לספק תפיסה ועמידות בפני תזוזה.

קרא עוד:  לא רק שואבים: רונלייט השיקה קולקציית מוצרים של Jimmy לכל הבית

בהתנסות הראשונה שלנו גילינו כי הן מאוד מאוד קלות ונעימות למגע. מכניסים אותן ממש כמו אוזניות רגילות והן מגיעות עם אטמי סיליקון במספר גדלים, כך שההתאמה לגודל הרצוי קלה יחסית. הן יושבות היטב ואכן לא בולטות מהאוזן. עם זאת, הן דורשות מעט הסתגלות כשמדובר בשימוש לזמן ממושך.

אולי זה עניין פסיכולוגי, אבל בכניסה למיטה, ועם הכנסת האוזניות למקומן, לקח קצת זמן להתרגל לעובדה כי הולכים לישון עם עצם זר בגוף. זו בהחלט תחושה מוזרה בתחילה, במיוחד כאשר שוכבים על הצד. לא בטוח שכל אחד יוכל להתרגל אליהן, אם כי לדעתנו עבור הרב מדובר רק בתהליך הסתגלות.

לא מיועדות למוזיקה

כפי שכבר וודאי הבנתם, Bose Sleepbuds אינן מיועדות להאזנה למוזיקה, למרות כי משתמשים בהן באופן דומה לכל אוזניות אחרות. הן מפחיתות רעשים באופן טבעי בזכות אטמי הסיליקון, אבל עיקר היכולת שלהן באה לביטוי בזכות האפליקציה.

נרתיק הטעינה של Bose Sleepbuds

Bose Sleep זמינה להורדה למכשירי אנדרואיד ו-iOS. היא מאפשרת בחירת רעש רקע מתוך מגוון של עשר אפשרויות:רעש של זרימת מים, רוחות, שלכת, מדורה, רעש של טיסה, מוזיקה ועוד. אפשר לקבוע את עוצמת השמע, כמה זמן רוצים שרעש הרקע יתנגן – בין 30 דקות לכל הלילה – וכן לקבוע שעון מעורר.

האפליקציה עובדת בצמוד לאוזניות, כך שהיא דורשת חיבור בלוטות' מתמיד. עם זאת למי שמעדיף להרחיק את הטלפון לחדר אחר, יש פונקציה המכונה Phone Free Mode המאפשרת לקבוע מראש את הרצועה, הזמן והעוצמה, כך שניתן לנתק את האוזניות מהטלפון לשימוש במהלך הלילה.

באפליקציה גם ניתן לצפות במצב הסוללה, וכן לקרוא הסברים מודרכים על השימוש באוזניות. יש גם אפשרות להוריד קטעים חדשים מתוך ספרייה הקיימת באפליקציה. עם זאת תהליך העברה איטי וארוך מאוד, ככל הנראה בשל גודל הקובץ, ועל כן ממליצה האפליקציה לעשות זאת במהלך הלילה.

קרא עוד:  סקירה: חודשיים עם OnePlus 7 - קטן יותר, מהנה לא פחות
אפליקציית Bose Sleep

היה חסר לנו פונקציות נוספות כמו מעקב אחר איכות השינה, שכן הדבר מתבקש לנוכח העובדה כי הן נמצאות באוזן כל הלילה. אפשר להניח כי זה דבר שדורש הטמעת חיישנים נוספים באוזניות. אולי בדור הבא.

בהתייחס לחיי הסוללה, Sleepbuds מסוגלות לספק כשתי לילות של שינה, כלומר הן צורכות כ-50% סוללה ל-8 שעות פעילות רציפה, כלומר כ-16 שעות עבודה רציפה. במידה ובוחרים להפעיל את רצועת השמע לזמן מוגבל, הסוללה כמובן תחזיק יותר.

האוזניות נטענות באמצעות נרתיק ייעודי, המספק להן מחזור טעינה שלם. הוא מסוגל להטעין אותן בתוך 3 שעות, כאשר הוא עצמו נטען בתוך 8 שעות. הנרתיק מגיע בגימור מתכתי ויוקרתי, כאשר האוזניות נצמדות למקומן באמצעות מגנט. נוריות החיווי מציגות את מצב הסוללה הפנימי והאם האוזניות נטענות באותו רגע.

האם לקנות אותן? תלוי איך אתם ישנים

Sleepbuds נועדו להתרכז בשינה עצמה, במיוחד עבור אלו שמתקשים להיכנס לתוכה. מי שסובל מנדנודי שינה, בעיות ריכוז והפרעות מהסביבה, ימצא אותן כשימושיות והן יכולות להשפיע באופן דרמטי על מהלך היום.

גם אם אינכם מאלו שסובלים מבעיות, יכול להיות שהן יספקו לכם פתרון אם אתם עובדים בסביבה רועשת משהו, כולל במשרד. מצאנו שהן מצליחות להפחית ולטשטש את רעשי הרקע. ואם נחזור רגע לשעות הלילה, רעשי הרקע עוזרים להרגעת הגוף והנפש, וזה כשלעצמו נחמד, אבל לא בטוח שהיינו משתמשים בהן על בסיס קבוע אלא רק במקרים מסוימים.

מחירן לא זול, וזה מה שהופך אותן להרבה פחות נגישות. 1,090 שקלים תצטרכו לשלם, והן משווקות על ידי ניופאן עם שנה אחריות.