אם לפני שנה היינו אומרים כי מצלמות הסלולר עדיין לא יכולות להחליף את מצלמות הפוקט לשימוש הביתי שלנו, היום אפשר לומר בוודאות כי המצב התהפך וכי מצלמות הסלולריות הפכו לדבר שבשגרה. בכל אירוע או טיול אנחנו עדים למשתמשים אשר שולפים את הסלולרי ומתחילים לצלם, בכזו קלות ופשטות שזה ממכר. אם בעבר החיישנים סיפקו רזולוציה בסיסית של 3 ו-5 מגה פיקסל, היום כבר אנו עדים למכשירים של 8 ו-12 מגה פיקסל, כאשר לצד הרזולוציה היצרניות השקיעו גם באיכות כך שהתמונה והצבעים נראים טוב הרבה יותר.

כחלק מהמגמה, אנו צוברים במכשיר הסלולרי או במחשב מאות ואלפי תמונות דיגיטליות שצילמנו, ואנו מעוניינים להדפיס מפעם לפעם מספר תמונות של המשפחה והחברים. הדרכים לכך מגוונות – ללכת לחנות הצילום השכונתית, לשלוח במייל לאתר ברשת או להדפיס במדפסת הביתית – לאחר שרכשנו נייר הדפסה מיוחד להדפסה על התמונות. האפשרויות הללו מעט מסורבלות, אם זה דורש מאיתנו להוריד את התמונות מהמכשיר וללכת לחנות, או לשלם לא מעט על נייר הדפסה מיוחד, להתאים את המדפסת בהתאם ולקוות שהאיכות תצא כמו שציפינו. בעידן שבו הכל נעשה בקלות יתרה, המדפסת Bolle Photo BP-100 היא כנראה הפתרון הפשוט ביותר והמגניב מכולם.

להדפיס ללא מחשב
המדפסת מאפשרת להדפיס ישירות ממכשיר הסמארטפון שלכם בצורה פשוטה וקלה, ללא צורך בחיבור למחשב. כל שנדרשנו הוא להוריד את האפליקציה מהמארקט של גוגל או מחנות האפליקציות של אפל, לחבר את המכשיר למדפסת ובאמצעות האפליקציה להדפיס. זה הכל.

היא קטנת מידות וחסרת כפתורים פרט לכפתור ההדלקה הממוקם בקצה העליון. בצידה נמצאת כניסת USB ובחלקה העליון עמדת עגינה למכשירי ה-iPhone וה-iPod Touch. מצידה השמאלי נמצא פתח מחסנית הדיו שבהוצאתה הפשוטה מראה לנו כי הוא זו שאחראית לגודלה של המדפסת מכיוון שאת נייר ההדפסה המיוחד לתמונה (10×15) היא כוללת כבר בפנים, כך שאין צורך לרכוש ולהזין למדפסת נייר.

המדפסת תואמת כל מכשיר אנדרואיד בחיבור USB וכן כל מכשירי ה-iDevice של אפל כולל ה-iPad. אנחנו בדקנו זאת על מכשיר ה-Galaxy S II שברשתנו וגילינו כי תהליך ההתקנה הראשונית קל ופשוט – הורדנו את האפליקציה מהאנדרואיד המארקט על פי המדריך המגיע בערכה, חיברנו את מכשיר האנדרואיד שלנו בכבל USB למדפסת והפעלנו את האפליקציה. מיד המדפסת הותקנה במכשיר ועוד לפני שהספקנו למצמץ האפליקציה זיהתה כי ישנו עדכון תוכנה למדפסת שהורד והותקן מיידית ללא התערבותנו.

קרא עוד:  עוד מ-I/O 2019: המסך החכם Nest Hub Max

ליצור תמונות בקליק
השלב הבא אחרי שהאפליקציה נטענה היא מאפשרת לנו לבצע צילום ישירות מהאפליקציה כך שהיא מפנה אותנו למצלמה הפנימית, לבחור תמונה מגלריית תמונות שצילמנו מראש או לבצע עריכה לתמונה. על האפשרות האחרונה נתעכב קצת יותר כי היא גם החלק המהנה של האפליקציה. תחת "Creat Photo" ניתנת לנו האפשרות להטמיע את התמונה שצילמנו בתוך תבניות צבעוניות ומגניבות. כך לדוגמה נטמיע את התמונה ככרזה גדולה שתלויה בקיר, בחורה שמחזיקה בתמונה ומציגה אותה לעולם, על חוף הים בלפטופ של מישהו או כחלק ממסכי ה-Times Square. יש כ-15 תבניות שונות שמהם ניתן לבחור ולהטמיע את התמונה בקלות. בנוסף ישנה אפשרות להכין תמונות פספורט בגדלים שונים על פי הצורך – שימושי ביותר.

אחרי שבחרנו תמונה או תבנית, לחיצה על כפתור ההדפסה תשלח את הקובץ למדפסת ומשם כל שנותר לנו הוא להמתין לסיום ההדפסה. התהליך לוקח כחצי דקה עד דקה, כאשר המדפסת שולפת את הנייר ממחסנית הדיו ומדפיסה כל צבע בנפרד בהוצאה והכנסה של התמונה למדפסת. ישנם 4 צבעים שאיתן המדפסת עובדת –CMYK כך שבהוצאה הראשונה של התמונה יודפס הצבע הצהוב, לאחריו המג'נטה, הצהוב והשחור.

כן היה חסר לנו מאוד באפליקציה כמה הדפסות עוד נשארו לנו במחסנית, האם יש מספיק צבע (לדוגמה אם אנחנו מרבים להשתמש בצבע הצהוב), אם יש תקלה וכיצד לקבל תמיכה לכך. לא נראה שרחוק היום כי היא תוכל לעשות זאת, וחשוב שזה יקרה כי אין כל מסך מידע על המדפסת מעבר לכפתור ההדלקה וחבל שכך.

קרא עוד:  סקירה: Skullcandy Venue - אוזניות משתיקות רעשים טובות, אבל חורקות

וידאו: להדפיס מהסמארטפון

ומה עם האיכות?
החלק החשוב לא פחות הוא כמובן איכות התמונה. אנחנו צילמנו את התמונה שלנו עם מכשיר הגלקסי בעל מצלמה 8 מגה פיקסל הנחשבת איכותית וכך גם קיבלנו תוצאה מרשימה למדי באיכות התמונה הסופית. ההדפסה יצאה טובה מאוד, לא מפוקסלת ומאוד חדה. כן שמנו לב כי הצבעים היו מעט בהירים מידי וצילום הפלאש שהשתמשנו בו בתמונה יצא בהיר עוד יותר בפועל מאשר על מסך הנייד. פרט לכך, האיכות מפתיעה לטובה.

על נוחות משלמים
להדפיס מהבית תמיד יהיה יותר יקר, השאלה עד כמה. מחירה של המדפסת עומד כיום על 690 ש"ח וכל מחסנית  (מדגם BPC-36) תעלה לנו 43 ש"ח ל-36 תמונות, קצת פחות מ-1.20 ש"ח לתמונה. אם תלכו לחנות צילום שם תמונה תעלה לכם קצת יותר זול, כ-50 אגורות עד שקל לתמונה בגודל 10×15.

אם נתעלם לרגע מעלות המדפסת, הפרש המחירים בין החנויות לבין הדפסה בבית לא נורא גדול, אך אם מדובר בכמות רבה מאוד של תמונות ההפרשים יכולים לצמוח פלאים. לעומת זאת, מחירה של המדפסת לא זול בכלל, ובמחיר שכזה תוכלו לרכוש מדפסת משולבת כולל כל הפיצ'רים השונים שיש. על נוחות משלמים.

לסיכום
כולנו זקוקים להדפיס מפעם לפעם תמונות איכותיות, והצורך לנסוע לחנות הצילום הקרובה או להדפיס בבית על נייר פוטו שאין לנו – מעיב על כך, ולכן ה-Bolle Photo יכולה להיות פתרון קל, שימושי ונוח. ילדים וודאי יאהבו ליצור לעצמם תמונות עם התבניות השונות, ואנחנו אהבנו את האפשרות ליצור תמונות פספורט בגדלים שונים והמחיר לתמונה סביר בהחלט. אם הצורך שלכם מסתכם במספר תמונות לתקופה תגלו זאת כפתרון לא כל כך יקר ונוח להפליא, אך אם מדובר בכמות רבה של תמונות, ההפרש הקטן יכול להפוך לנזק רב בכיס.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.